[ad_1]

با FIRMS می توانید ببینید که همه چیز در جهان در حال سوختن است

دوربین های مادون قرمز روی چهار ماهواره زمین را برای شرکت ها رصد می کنند و به دنبال امضای آتش سوزی جنگل ها – نقاط داغ در وسط مناطق معمولاً نامرئی هستند. کوارتت ماهواره ای تقریباً شش بار در روز بر روی هر نقطه از زمین پرواز می کند. آتش سوزی جنگل ها که سه ساعت پس از مشاهدات کشف شد ، به صورت نقاط قرمز بر روی نقشه جهان ظاهر می شود. همیشه کار نمی کند: در آلمان ، سیستم نیز علامت گذاری می کند کارخانه های فولاد سازی یا صنایع شیمیایی در Ludwigshafen به عنوان آتش سوزی جنگلبه

دنیای سوزان؟بارگذاری …

© سیستم مدیریت منابع اطلاعات آتش ناسا (FIRMS) (گزیده)

دنیای سوزان؟ | سرویس FIRMS ناسا داده های ماهواره ای دقیقی برای مناطق آتش سوزی فعلی ارائه می دهد. البته ، کل منطقه ای که با رنگ قرمز مشخص شده است نمی سوزد. داده ها نشان دهنده وضعیت هفت روز تا 20 آگوست 2021 است.

اگر فقط به اندازه کافی بزرگنمایی کنید ، نقشه FIRMS می تواند این تصور را ایجاد کند که نیمی از جهان در آتش است ، بنابراین مناطق قرمز بسیار بزرگ هستند. با این حال ، این به این دلیل است که نرم افزار هنگام مشاهده از راه دور نقاط مجاور را ترکیب می کند. در واقع – و هنگامی که بزرگنمایی می کنید – می بینید که مناطق وسیعی بین مناطق سوزان وجود دارد که هیچ آتش سوزی در آن در حال وقوع نیست. ماهواره ها همچنین محل دقیق منبع آتش را اعلام نمی کنند ، بلکه به دلیل وضوح بهترین ابزار روی هواپیما ، در یک مربع با طول لبه حداقل 500 متر است. علاوه بر این ، نقشه هیچ چیزی در مورد علت آتش سوزی نمی گوید: در آن عملیات کج و سوزاندن ایمن توسط خرده مالکان آفریقایی و همچنین آتش سوزی های برنامه ریزی شده در پارک های ملی ایالات متحده وجود دارد که به محیط بانان اجازه می دهد تا زیر درختان قابل اشتعال را به صورت کنترل شده بسوزانند.

صدها ماهواره برای جعبه کفش برای تشخیص زود هنگام

هرکسی که می خواهد از ماهواره های هشدار دهنده اولیه استفاده کند باید به هر حال صعود کند – حداقل تا کنون: تنها در مدار زمین ثابت ، حدود 36000 کیلومتر بالاتر از خط استوا ، به نظر می رسد که ماهواره ها در بالای یک مکان مشخص ثابت هستند و بنابراین می توانند تصاویر منطقه مربوطه را ارسال کنند. زیر آنها بدون وقفه به عنوان مثال ، از داده های دو پیشاهنگ چنین استفاده شده است شرکت آمریکایی Descartes Labsبرای تشخیص آتش سوزی جنگل بر اساس آزمایشگاه دکارت ، تنها نه دقیقه بین ضبط تصاویر و هشدار احتمالی باقی مانده است.

برج آتش نشانی Zesch در نزدیکی Wünsdorf در براندنبورگ بارگذاری …

© Patrick Plail / dpa / picture union (گزیده)

برج آتش نشانی زیش نزدیک ونسدورف در براندنبورگ در بسیاری از نقاط آلمان ، دوربین ها وظیفه آتش نشانان را بر عهده گرفتند. اما اگر خطر آتش سوزی در جنگل بسیار زیاد باشد ، این برج خدمه ای نیز دارد.

از آنجا که ماهواره ها تا این حد در فضا قرار دارند ، فقط تصاویر خشن را ارائه می دهند. کوچکترین مناطقی که سیستم می تواند به طور خودکار به دنبال آتش سوزی باشد دو در دو کیلومتر است. بنابراین ، آتش باید یا بسیار قوی باشد یا تقریباً کل منطقه را پر کند. “سیستم ما فقط نیاز به تکمیل و به هیچ وجه قابلیت های انسان را در تشخیص آتش سوزی جنگل ها ندارد.” کلاید ویلر ، محقق دکارت در وبلاگ خود شرکت می نویسدبه

استارتاپی در مونیخ OroraTech یک قدم جلوتر برو اگر این شرکت قبلاً در ارزیابی داده های مختلف ماهواره ای و جستجوی آتش سوزی جنگل ها به شیوه ای مشابه آزمایشگاه دکارت تخصص داشت ، قصد دارد در آینده ناوگان ماهواره ای خود را اداره کند.

بیش از 100 گنبد به اصطلاح ، هر کدام بزرگتر از جعبه کفش نیستند ، در ارتفاع 600 کیلومتری به دور زمین می چرخند. نه تنها یک دوربین مادون قرمز در هواپیما وجود دارد ، بلکه هوش مصنوعی نیز برای شناسایی مستقیم منابع آتش وجود دارد. اندازه آتش ده در ده متر باید بتواند ظرف 30 دقیقه تشخیص داده شود. اولین دوربین آزمایشی ممکن است امسال به فضا برود. با این حال ، تا زمانی که سیستم برای استفاده آماده نباشد ، یک یا چند آتش سوزی جنگلی به کشور آسیب می رساند: صورت فلکی کامل فقط در پنج سال فعال می شود.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *