[ad_1]

در پایان ، پاف این کار را کرد – و با این حال همه خوشحال بودند: استارکرفت ، نمونه اولیه جدید جعل موشک SpaceX آمریکایی ، در ماه دسامبر در یک گلوله منفجر شد. پیش از این ، هیولای براق نقره ای تا ارتفاع حدود دوازده کیلومتری صعود کرد و به روشی کنترل شده دوباره به زمین افتاد. درست بالای زمین متوقف می شود ، ایستاده و سعی می کند دوباره فرود بیاید – روی جریان اگزوز می رقصد. در پایان ، هیچ قدرتی برای آن وجود نداشت ، Starcraft از کنترل میدان فرود برای چند متر گذشته خارج شد. با این حال ، واکنش ها سرخوشی بود: “آزمایش عالی” ، اسپیس ایکس در پایان پخش مستقیم اعلام کرد: “به تیم Starship تبریک می گویم!”

امتحان کنید ، شکست بخورید ، یاد بگیرید. و دوباره سعی کن. SpaceX به این ترتیب موشک های خود را توسعه می دهد. به این ترتیب وسیله ای در برابر دید عموم ایجاد می شود که می تواند به زودی پروازهای ارزان به ماه و حتی مریخ انجام دهد ، حداقل این نوید می دهد. هیچ کس نمی داند که آیا این واقعاً م workثر است یا خیر ، اما ارزش آن را دارد که امتحان کنید. شکست شامل.

بوروکراتیک ، تنبل ، مستعد خطر

از طرف دیگر ، در ماه دسامبر هیچ اتفاقی در اروپا رخ نداد ، نه کنترل شده و نه کنترل نشده. موشک جدید اروپایی Ariane 6 قرار بود در اولین پرواز خود در حوالی کریسمس انجام شود. اما مقامات فضایی اروپا به جای شروع افتخارآمیز در آسمان گویان فرانسه ، فقط در ماه دسامبر شاهد یک لایحه جدید برای 231 میلیون یورو اضافی بودند. علاوه بر این: تاریخ شروع جدید. اکنون باید در سه ماهه دوم سال 2022 آغاز شود. در اولین.

آریان 6 ، زمانی که در اروپا قدیس امید بود ، به یک مشکل تبدیل شده است. این به معنای سفرهای فضایی است – بوروکراتیک ، کند ، بدون ریسک – که تحت تأثیر تصمیمات سیاسی و نه رقابت یا نوآوری است. این پیامدهایی دارد: همانطور که اسپیس ایکس و دیگر شرکت های خصوصی سرعت را تنظیم می کنند و صنعت را زیر و رو می کنند ، اروپا در معرض خطر عقب افتادن است. فقط چند استارت آپ می توانند آن را تغییر دهند.

Starship 8 در حین پرواز آزمایشی در 9 دسامبر 2020.بار …

© SpaceX / Newscom / اتحادیه عکس (گزیده ای)

Starship 8 در حین پرواز آزمایشی در 9 دسامبر 2020.

همه چیز بسیار زیبا به نظر می رسید – روی کاغذ: در سال 2014 ، شورای وزیران ESA تصمیم گرفت توسعه و ساخت یک موشک جدید را سفارش دهد. اسب کار قبلی آژانس فضایی اروپا ، Ariane 5 ، سالها بعد ساخته شد. بیش از همه ، برای ماهواره های همیشه در حال کوچک شدن بسیار بزرگ شده بود.

جانشین باید انعطاف پذیرتر ، کوچکتر و ارزان تر باشد. با این وجود وزرا از نوآوری های عمده فنی چشم پوشی کرده اند. تغییرات اساسی فقط برای تولید برنامه ریزی شده بود. این باید تا حد زیادی خودکار ، با مواد جدید و مبتنی بر فناوری خودرو باشد. این باید هزینه های ساخت را 40 درصد نسبت به مدل قبلی کاهش دهد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *