[ad_1]

در حالی که تولید قیچی با تولید مواد زائد پلاستیکی فسیلی و ریزگردها در مورد آب و هوا و مسائل زیست محیطی انجام می شود ، آزمایشگاه ها در سراسر جهان با دانش مهندسی ژنتیک و روش هایی برای مهندسی ژنتیک – یا ساخت چیزهایی در حال توسعه روش هایی هستند که به حفاظت از آب و هوا و محیط زیست کمک می کنند. خیلی بدتر – آنها می توانستند. از آنجایی که دانش آموز سوئدی گرتا تونبرگ توجه پیر و جوان را به مشکلات زیست محیطی سیاره ما جلب کرد ، سرانجام روشن شد: ما پیر و جوان مسئولیت طولانی مدت داریم که بیش از آنکه درست عمل کرده ایم ، اشتباه کرده ایم. ما مدت هاست که عصر زمین شناسی خود را به نام خود می گذاریم: این آنتروپوسن، اصطلاحی است که توسط شیمی دان آلمانی و برنده جایزه نوبل ، پل کروتزن و زیست شناس آمریکایی ، اوژن شرمر در سال 2000 رواج یافت. [1]. آنتروپوسن دوره کنونی را توصیف می کند که در آن انسان به یکی از مهمترین عوامل تأثیرگذار بر فرایندهای بیولوژیکی ، زمین شناسی و جوی تبدیل شده است. ما شاهد انقراض گونه های عظیم ، کاهش یخبندان و ذوب شدن یخچال های طبیعی و کلاهک های یخی قطبی ، و همچنین تشکیل لایه های جدید رسوب ، از جمله ذرات پلاستیک هستیم. در همان زمان ، ما می دانیم که همه موجودات زنده در سیاره ما بر اساس یک کد ساده متشکل از تنها چهار بلوک سازنده هستند: کد ژنتیکی ، که به صورت مولکولی در DNA نوشته شده است (فصل 2). می توانید به ما کمک کنید؟

ما درک این کد را از دهه 1950 ، زمانی که زیست شناسی مولکولی متولد شد ، شروع کردیم. ما از دهه 1970 که مهندسی ژنتیک متولد شد ، ما قادر به تغییر هدفمند آن هستیم. از سال 1986 انتشار عمدی ارگانیسم های اصلاح شده ژنتیکی (در اصل گیاهان) وجود دارد و از آن زمان می توانیم این را به خود بگوییم اثرات زیست محیطی همچنین یک رد پای ژنتیکی پیوست. انقلاب فعلی در فن آوری ژنتیک در سال 2012 اعلام شد ، زمانی که سه دانشمند روشی را برای چگونگی تغییر (ویرایش) کد دقیقتر ژنتیک از طبیعت کپی کردند. تصور کنید یکی از 3.2 میلیارد حرف را ویرایش کنید – این تعداد عناصر سازنده ژنوم انسان است. ضمناً ، این کتاب حدود 480،000 شخصیت دارد. این دقت جدید است قیچی ژن (بخش 5.1) که با رمان مارتین سوتر (Elefant) نیز به ادبیات معاصر آلمان راه یافته است. [2].

و سپس “چکش مهندسی ژنتیک” ، همانطور که BILD نوشت: در تاریخ 26 نوامبر 2018 ، دانشمند چینی جیانکوی در یک کنفرانس علمی اعلام کرد که سرانجام برای اولین بار ژنوم حداقل دو نفر ، دوقلوهای نانا و لولو تغییر خواهد کرد داشتن [3]. پایدار یعنی فرزندان نانا و لولو تغییر ژنتیکی را در هر سلول منفرد انجام دهید. تابو شکسته شده است. در آنتروپوسن ، ژن انسانی ایجاد شده توسط انسان بوجود آمد ، چگونه باید و می تواند ادامه یابد؟

نانا و لولو به طور غیر ارادی نمایندگان مقاوم هستند ، اما آنها همچنین محصولات نسل قیچی ژن هستند. ج قیچی ژنتیکی یک نسل من بیش از همه به گروه همگانی فکر می کنم که در حال حاضر زندگی می کند و هنوز فرزندی ندارد. این نسل نه تنها مسئولیت جهانی بزرگی نسبت به محیط زیست و آب و هوای زمین ، بلکه همچنین نسبت به ژن کره زمین دارد. [4]. این به معنای یکپارچگی تمام سیستم های ژنتیکی است که وجود ، بازسازی و تولید مثل زیست کره را تضمین می کند (بخش 7.4). این نسل تعجب می کند که حداکثر چه مقدار دانش در مورد مهندسی ژنتیک و شیوه های مهندسی ژنتیک می خواهد در زمان بارداری ، هنگام مراجعه به عمل زنان یا در هنگام بارداری با داروی باروری استفاده کند. منظور من آن دسته از پزشکان و محققانی است که قیچی های ژنتیکی را در دسترس قرار می دهند و آنها را توسعه می دهند ، در قدم دوم به عنوان قیچی تولید کننده ژن است. برای کل جامعه ، ما با این سال روبرو هستیم: چه ابزاری برای پاسخگویی به مسئولیت خود در قبال کره زمین و نسل های آینده مناسب است؟ آیا مهندسی ژنتیک می تواند ، یا حتی می تواند در راه حل کمک کند؟

“قاب بندی” بحث عمومی توسط افرادی که دارای رزرو هستند ، بدیهی است که این احتمال را منتفی می کند (شکل 1.1 ، در این متن گنجانده نشده است). امروزه ، شنیدن شنوایی دانشمندان بیش از هر زمان دیگری دشوار است. به نظر نمی رسد گفتمان های پیچیده در زمان های پرشتاب ما جای بگیرند. و با انحصار و سرمایه گذاری مهندسی ژنتیک ، به ویژه در تجارت بذر ، اقتصاد به طور چشمگیری به دیدگاه فعلی ، البته بسیار مبهم ، مهندسی ژنتیک در بین مردم کمک کرده است. علاوه بر این ، یک آسیب اروپایی از نژاد پرستی وجود دارد ، که در انگلیس فرموله شد ، همراه با ایالات متحده بیشتر توسعه یافت و در دوران نازی مورد سوused استفاده مهلکی قرار گرفت. از این مخلوط ترس امروز بوجود آمد که مهندسی ژنتیک می تواند از طریق کنترل سرمایه از طریق دموکراتیک فرار کند. بنابراین ، بحث در مورد خطرات (بخش 3.7) مهندسی ژنتیک و مهندسی ژنتیک معمولاً در مورد خود فناوری کمتر از یکپارچه سازی اجتماعی آن است. بحث من این نیست که مهندسی ژنتیک بهترین راه حل است. اما من به وضوح مخالف این واقعیت هستم که مقصر اصلی آنها مشکلاتی مانند کاهش تنوع زیستی یا آلودگی زمین های قابل کشت با سموم دفع آفات است. [5] پوشیدن تصفیه خانه های فاضلاب نه به دلیل وجود سرویس بهداشتی بلکه به این دلیل که مردم از توالت برای دفع آنتی بیوتیک های خود استفاده می کنند. ماشین های لباسشویی مقصر شوینده های سازگار با محیط زیست نیستند. مهندسی ژنتیک ما را از اقدامات خوب کشاورزی رها نمی کند. اما من علیه اکشن گرایی عمومیت گرا غالب صحبت می کنم. تمام اقدامات علیه تغییرات آب و هوایی باید با تأثیر آن بر کل سیستم زمین اندازه گیری شود ، همانطور که جیمز لاولوک شیمی دان انگلیسی و لین مارگولیس ، میکروبیولوژیست آمریکایی در دهه 1970 این کار را انجام دادند. فرضیه گایا فرموله شده [6].

وقتی چند سال پیش در مورد برنامه خود برای نوشتن کتابی در مورد مهندسی ژنتیک به یک روانشناس کودک گفتم ، او گفت: “بله ، این یک موضوع مهم است.” و سپس ، “اما امیدوارم که در برابر مهندسی ژنتیک باشد؟!” مهندسی ژنتیک آرامش بیشتری یافت. بحث پس از بررسی جنبه های مختلف و بحث در مورد سناریوها. اما من اغلب این را تجربه می کنم: رد به عنوان بازتاب ، پوشش موضوع ، نظرات مخالف. سپس کاربردهای مهندسی ژنتیک متفاوت ارزیابی شده و تفاوت مهندسی ژنتیک با مهندسی ژنتیک مشخص می شود. تصویری که به طور فزاینده ای رنگارنگ است لزوماً در مورد یا مخالف استفاده از مهندسی ژنتیک تصمیم نمی گیرد ، حتی در بعضی موارد ، با سهولت بیشتری. اما باید وقت بگذاریم. این بازتاب همچنین نیاز من به ارائه این کتاب را به عنوان سهم قابل توجهی در این بحث تقویت کرد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *