[ad_1]

حفاظت از جنگل همچنین به کشت سویا در برزیل کمک می کند. این نتیجه یک مطالعه جدید در ژورنال است “توسعه جهانی” رخ داده است

در این تحقیق ، تیمی به سرپرستی اوری كوهن از دانشگاه تافتس در بوستون با استفاده از دو رویكرد مكمل ، ارزش پوشش گیاهی سویا را مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند: کشاورزان سویا با از بین بردن جنگل ها و سایر اکوسیستم ها چه درآمدی از دست می دهند؟ و چه عوایدی از نگهداری این اکوسیستم ها بدست می آید؟

براساس این مطالعه ، گرمای شدید باعث کاهش عملکرد سویا در زمین های قابل کشت 35.8 میلیون هکتار به طور متوسط ​​حدود 100 دلار در هکتار در سال می شود. به طور کلی ، پیش بینی می شود این هزینه برای بخش 3.55 میلیارد دلار باشد.

محافظت از آمازون برزیلی و دشت سرادو می تواند از درجه حرارت بالا جلوگیری کند. این اجازه می دهد تا ارزیابی از اکوسیستم های دست نخورده باقی مانده است. همانطور که تیم محاسبه کرد ، مقدار این مقدار به شدت بستگی به این دارد که چه مقدار زمین قبلاً در یک مکان مشخص به زمین قابل کشت تبدیل شده است. در جایی که فقط چند جنگل دست نخورده وجود دارد ، از نظر اقتصادی مقرون به صرفه است که آنها را در جای خود بگذارید: جنگل زدایی با گرم شدن محلی ، محصول بیشتری را از بین می برد تا زمین های قابل کشت اضافی را دور بریزد.

در حال حاضر ، این امر در تمام مناطق برزیل اعمال نمی شود. با این حال ، با پیشرفت تغییرات آب و هوایی ، ارزش آینده اکوسیستم بکر به طرز چشمگیری افزایش می یابد – طبق تخمین تیم 25 تا 95 درصد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *