[ad_1]

در گذشته ، متخصصان پوست انواع توصیه ها را برای افراد مبتلا به آکنه داشتند. شما باید پوست خود را بمالید و مالش دهید ، هر روز گلوله های پنبه را در الکل خیس کنید و جوش ها را با آن مالش دهید. در داروخانه خمیر گوگرد وجود داشت که صورت را به رنگ زرد و کرم های آنتی بیوتیکی رنگ می کرد که پزشکان آن را بسیار سخاوتمندانه تجویز کردند به طوری که در بسیاری از بیماران مقاومت ایجاد شد. وی گفت: “از زمان گذشته ، درمان كاملاً اشتباه بود.” کریستین بیرل ، مدیر کلینیک پوست و آلرژی در هلیوس دکتر کلینیک های هورست اشمیت در ویسبادن. “بسیاری از بیماران هنوز معتقدند که آکنه عفونت باکتریایی پوست است.”

آکنه ولگاریس عفونت باکتریایی نیست. اگرچه میکروارگانیسم ها نقش دارند ، اما در ابتدا جوش ها و گره های معمولی صورت و بالاتنه به دلیلی متفاوت رخ می دهد: زیرا سبوم بیش از حد فعال با اختلال قرنیه از نظر ژنتیکی همراه است. بیشتر آکنه ها اولین بار در دوران بلوغ شکوفا می شوند. به این دلیل که مواد موثره مانند فاکتورهای رشد شبه انسولین (IGF) و هورمون جنسی مردانه تستوسترون باعث تحریک غدد سباسه برای تولید سبوم بیشتر می شوند. این ماده معمولاً از طریق فولیکول مو به سطح پوست سرازیر می شود و در آنجا یک فیلم ایجاد می کند و از خشک شدن پوست محافظت می کند. اگر اختلال قرنیه نبود: این منجر به این واقعیت می شود که سلولهای سازنده شاخ در اپیدرم بیش از حد کراتین تولید می کنند که دهانه فولیکول های مو را مسدود می کند.

در ابتدا فقط به اصطلاح نقطه سیاه تشکیل می شود. اما با گذشت زمان ، تعداد بیشتری از سبوم در زیر شاخه شاخ جمع می شود. این امر به سیستم ایمنی بدن در مرحله نیاز دارد – و التهاب هم اکنون در حال انجام است. جوش های سرسیاه به چرک تبدیل می شوند ، جوش ها به صورت پاپول و پاپول ها به گره های دردناک تبدیل می شوند: همانطور که متخصصان پوست می گویند ، آکنه ولگاریس. کریستین بیرل ، متخصص پوست می گوید: “من همیشه غدد چربی پوست را با آکنه با دودکش های حصار زده مقایسه می کنم.” “در زیر ، جرم سبوم ، باکتری و سرم در حال جوشیدن است.” کوتی باکتریوم آکنه شرایط مطلوب زندگی به طوری که باکتری به شدت تکثیر می شود. آنچه قبلاً علت این بیماری تصور می شد فقط یک عارضه جانبی است.

باکتری های پوستی به آکنه کمک کرده و آسیب می رسانند

آکنه ولگاریس شایعترین بیماری پوستی در سراسر جهان است. از آنجا که هورمون های مردانه غدد چربی را تحریک می کنند ، پسران معمولاً بیشتر از دختران تحت تأثیر قرار می گیرند. تقریباً 70 تا 95 درصد نوجوانان دچار آکنه می شوند که معمولاً دوره خفیفی دارند. از هر ده مورد چهار مورد نیاز به درمان دارند. کریستین بایرل از ویسبادن توصیه می کند: “اگر پوست ملتهب است ، باید همیشه به یک متخصص پوست مراجعه کنید.” “فقط نقاط سیاه خیلی بد نیستند. با این حال ، اگر سرهای سفید ظاهر شود ، یک نقطه سیاه بسته است و ممکن است در زیر آن التهاب ایجاد شود. “

افراد مبتلا به آکنه باید …

  • پوست را یک یا دو بار در روز با یک امولسیون پاک کننده بدون صابون تمیز کنید ،
  • از لوازم آرایشی پایه آب استفاده کنید ، نه کرم های چرب ،
  • پوست را با الکل درمان نکنید ،
  • پوست را “مالش” یا “شن” ندهید ،
  • از آرایش به طور خاص برای آکنه استفاده کنید ،
  • همیشه آرایش را در شب پاک کنید ،
  • زیاد قند مصرف نکنید ،
  • زیاد لبنیات مصرف نکنید ،
  • از نوشیدنی های شیرین خودداری کنید.

به گفته بایرل ، فقط کسانی که آکنه را درمان کرده اند می توانند از بروز جای زخم های معمولی جلوگیری کنند – این هدف اصلی درمان است. متخصص پوست و نویسنده راهنمای درمان می گوید: “در اصل ، شما می توانید هر آکنه را درمان کنید.” از این رو به اصطلاح مرحله درمانی نشان داده شده است: فقط در مواقعی که مواد سبک مانند کرم ها کار نمی کنند ، باید به قرص و داروهای قوی تری روی بیاورید. گاهی اوقات بیرل با یک نگاه می بیند که “ما باید مرحله به مرحله سریعتر راه خود را طی کنیم”: وقتی متوجه زخم های عمیق در چهره والدین بیماران جوان خود می شود.

یک ماده موثره که به یکی از اجزای ضروری درمان آکنه تبدیل شده است ، ایزوترتینوئین نامیده می شود: ویتامین A اسید باعث مهار غدد سباسه و شل شدن لایه شاخی اپیدرم می شود – بستگی به شدت آن به عنوان یک کرم یا قرص دارد. در نتیجه ، مجاری مسدود شده باز می شوند و سبوم می تواند تخلیه شود. یک عارضه جانبی ایزوترتینوئین درمان را برای زنان پیچیده تر می کند: از آنجا که این دارو است منجر به تغییر شکل در نوزاد متولد می شود، ضروری است که بیماران از پیشگیری از بارداری ایمن استفاده کنند. بایرل گفت: “من فقط مجاز هستم كه در صورت منفی بودن تست بارداری هر چهار هفته نسخه ای بنویسم.” “علاوه بر این ، دختران باید قرص بخورند.” بایرل از پسران می خواهد هر شش هفته برای معاینه برگردند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *