[ad_1]

آیا گاهی اوقات این احساس را دارید که دنیای ما بیش از پیش استرس آورتر می شود؟ اینکه هر روز افراد بیشتری از ترس و افسردگی شکایت دارند؟ آیا ممکن است جهانی شدن ، مصرف رسانه های دیجیتال ، بحران های اقتصادی و از خود بیگانگی به طور فزاینده ای بیمار روانی شوند؟ آیا ما حتی در دوران افسردگی زندگی می کنیم؟

درست است که برخی از افراد بیشتر از گذشته استرس دارند. این ارتباطی با تغییرات دنیای کار در دهه های اخیر دارد. مشاغل دشوار جسمی ارتباط خود را از دست داده اند ، اما خواسته های ذهنی آنها افزایش یافته است: مهارت های اجتماعی ، مسئولیت شخصی و یادگیری مادام العمر برای کنار آمدن با تغییرات مداوم. در نتیجه ، بسیاری از افراد مبتلا به اختلالات روانی با مشکلاتی که قبلاً نداشتند دست و پنجه نرم می کنند. با این حال ، هیچ مدرک تجربی مبنی بر این که چنین حوادثی اختلال بیشتری ایجاد کنند ، وجود ندارد. شرایط کار امروزی مشارکت برای برخی از افراد را دشوار می کند و برای کسانی که دیگر توانایی مقابله ندارند نیاز به درمان دارد. اما آنها به تنهایی شما را بیمار نمی کنند.

زیرا به طور کلی می توانیم به طرز شگفت انگیزی به خوبی با نیازهای جدید سازگار شویم. این امر در مورد دنیای شتاب کار نیز صدق می کند. و نباید فراموش کنیم که در چند دهه گذشته ، برخی چیزها به سمت بهتر تغییر کرده اند: سطح زندگی ما بالا رفته است ، مراقبت های بهداشتی تقریباً هرگز نشده است و ما می توانیم زندگی خود را آزادتر از اکثر نسل های قبل از خود شکل دهیم. اینها همه منابع مهمی هستند که با اختلالات روانی مقابله می کنند.

مطالعات میدانی اپیدمیولوژیکی بررسی شیوع اختلالات روانی در میان جمعیت آلمان نشان دهنده شیوع بیشتر اختلالات روانی نیست. آنها شیوع نسبتاً ثابت 20 تا 30 درصدی را یافتند – به عنوان مثال ، “نظرسنجی بهداشت فدرال” یا “نظرسنجی سلامت بزرگسالان در آلمان” (DEGS) از 2009 تا 2012. در چنین مطالعات گسترده ای ، یک نمونه بزرگ جمعیت از نظر ویژگی های مهم ، پرس و جو در مورد علائم روانشناختی با استفاده از معیارهای معمول تشخیصی. با این حال ، هر کسی که در چنین مطالعه ای بیمار شناخته شود لزوماً قبلاً تحت درمان قرار نگرفته است و بنابراین لازم نیست در سایر آمارهای بهداشتی ثبت شود.

این یک نکته کلیدی است ، زیرا طبق داده های حسابداری شرکت های بازنشستگی و بیمه درمانی ، تعداد تشخیص های روانشناختی در واقع افزایش یافته است. ممکن است این تصور را داشته باشید که بیماری روانی در حال افزایش است ، فقط به این دلیل که اکنون افراد بیشتری برای چنین مشکلاتی تحت درمان هستند. با این حال ، آنها همیشه وجود داشته اند. بلکه این افزایش آگاهی از حساسیت روانشناختی است که مسئول آن است. در نتیجه این تغییر فرهنگی ، اکنون افراد بیشتری نسبت به گذشته از درمان های روان درمانی یا روانپزشکی بهره مند می شوند.

اما دامنه قابل توجهی از روشهای درمانی برای خنثی کردن افزایش تشخیصهای روانشناختی کافی نیست. به نظر نمی رسد سیستم مراقبت های بهداشتی به اندازه کافی موثر باشد که از شدت بیماری در جمعیت بکاهد. در حقیقت ، پیشگیری از اختلالات روانی و شبکه سازی سیستم های مختلف مراقبت و پشتیبانی در آلمان هنوز هم می تواند به طور قابل توجهی گسترش یابد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *