[ad_1]

“این کار بسیار زیاد است ، اما از این طریق توالی ژنی بی نظیری پیدا می کنیم که می توانیم از آنها برای کنترل ایمن آفات حشرات استفاده کنیم.”

“میلیاردها باکتری در هر گرم خاک زندگی می کنند که همگی در معرض این عوامل قرار می گیرند.”(جک هاینمن ، استاد مرکز تحقیقات یکپارچه ایمنی زیستی در کریستچرچ ، نیوزیلند)

خواص دیگری نیز وجود دارد که ایمنی این روش را نشان می دهد: روش RNAi به طور کلی در پستانداران کار نمی کند. حتی اگر مقدار زیادی RNA دو رشته بخوریم ، نمی تواند به ما آسیب برساند. آنزیم های موجود در دهان و معده مدت ها قبل از ورود حتی به سلول های ما آن را از بین می برند. مکانیسم هایی برای تخریب RNA دو رشته ای هم در پوست و هم در خون وجود دارد. بنابراین مدت زمان زیادی طول کشید تا اولین کاربردهای تداخل RNA در پزشکی امکان پذیر شود. پیش فرض این امر یافتن بسته ای برای انتقال مولکول ها به داخل سلول بود.

حشره کش های سفارشی و بدون آسیب اضافی – آیا واقعاً می تواند م workثر باشد؟ جک هاینمن می گوید: “از بسیاری جهات ، RNAi می تواند به عنوان یک آفت کش بسیار خوش خیم باشد.” وی استاد مرکز تحقیقات ایمنی زیستی یکپارچه در دانشکده زیست شناسی دانشگاه کانتربری در کریستچرچ ، نیوزیلند است. او در این مورد تردید دارد: “ویژگی RNAi بیش از حد تخمین زده می شود.”

واقعیت خیلی خوب است

محقق به تازگی بیانیه ای در مورد RNAi برای EPA نیوزلند نوشته است. آژانس استفاده از اسپری های RNAi در فضای باز را ممنوع کرده است. طبق ارزیابی هاینمن ، می توان از آن برای هدف قرار دادن توالی های ژنی کاملاً مشخص استفاده کرد. با این وجود ، خطر دستیابی به اهداف اشتباه وجود دارد. در پایان ، تطبیق چندین جفت باز برای تأثیر این ماده با ماده فعال کافی است.

و حتی اگر نقاشی های ژنی کاملاً پنهان نماند ، همانطور که در ارگانیسم هایی که قرار بود مورد حمله قرار گیرند ، عوامل RNAi می توانند اثرات اپی ژنتیکی ناخواسته ای را در سایر موجودات زنده ایجاد کنند. آنزیم ها ژن های منفرد را با یک برچسب شیمیایی کوچک – یک گروه متیل – علامت گذاری می کنند. این اطمینان می دهد که ژن برچسب خورده کمتر خوانده می شود یا اصلاً خوانده نمی شود. “چنین تأثیراتی قابل پیش بینی نیست.”

جک هاینمن نمی خواهد س questionال کند که سموم بر اساس تداخل RNA کاملاً آزمایش شده اند. با این حال ، او اشاره می کند که فقط ژنوم چندین گونه مهم حیوانی و گیاهی هنوز به طور کامل توالی بندی شده است. “هنگامی که این سموم دفع آفات جدید را به محیط محلول پاشی می کنید ، موجودات ارگانیک بسیار بیشتری از آنهایی که می توانید از قبل آزمایش کنید با آنها تماس می گیرند.” به عنوان مثال ، تمام پروتوزوآها ، موجودات تک سلولی که در هوا ، روی گیاهان ، در آب یا در خاک این میکروب شناس می گوید: “این ارگانیسم ها همه جا هستند و به شدت به RNA واکنش نشان می دهند.”

“میلیاردها باکتری در هر گرم خاک زندگی می کنند ، و همه آنها در معرض این عوامل قرار می گیرند وقتی از آنها در محیط استفاده می کنیم.” در برنامه های پزشکی یا گیاهان اصلاح شده ژنتیکی که حشرات موجود در آنها را مسموم می کند ، خطر همچنان قابل کنترل است. . اما نه در هنگام سمپاشی.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *