[ad_1]

همانطور که انتظار می رفت ، کمیسیون دائمی واکسیناسیون (استیکو) برای کودکان سالم و نوجوانان بالای 12 سال در طی شیوع همه گیر ، توصیه عمومی برای واکسیناسیون صادر نکرد. این واکسیناسیون ویروس کرونا را فقط برای کودکان 12 تا 17 ساله با برخی شرایط خاص از قبل توصیه می کند. پس از مشاوره پزشکی و با خواسته های فردی و پذیرش خطر توسط کودکان ، نوجوانان یا والدین آنها ، ایمن سازی در جوانان سالم امکان پذیر است ، در آخرین بولتن موسسه رابرت کوچ ، که روز پنجشنبه منتشر شد ، می نویسد.

توماس مرتنز ، رئیس استیکو روز پنجشنبه به خبرگزاری آلمان گفت: “این در مورد سنجش منافع و خطرات احتمالی است.” اثر واکسیناسیون برای کودکان 12 تا 17 ساله قابل بحث نیست. با این حال ، به دلیل گروه نسبتاً کمی از حدود 1100 کودک و نوجوان در مطالعه تأیید و دوره پیگیری فقط دو ماه ، عوارض جانبی جدی احتمالی را نمی توان به اندازه کافی رد کرد. علاوه بر این ، خطر ابتلا به بیماری جدی Covid-19 در نوجوانان 12 تا 17 ساله بسیار کم است. مرتنس گفت: “ما تاکنون فقط در آلمان در این گروه سنی دو مرگ داشته ایم.” در هر دو مورد ، بیماری های شدید قبلی وجود داشت.

به گفته استیکو ، حدود 379000 نفر از 5/4 میلیون کودک بین 12 تا 17 سال در آلمان شرایط پیش از این تخمین زده می شوند. با این حال ، Stiko توصیه واکسیناسیون خود را به حدود دوازده تصویر بالینی محدود می کند که با افزایش خطر ابتلا به دوره شدید Covid-19 مرتبط هستند. این موارد به طور جزئی شامل: چاقی (چاقی) ، نقص ایمنی مادرزادی یا اکتسابی یا سرکوب سیستم ایمنی مربوطه ، نقایص مادرزادی سیانوتیک قلب ، نارسایی شدید قلب ، فشار خون شدید ریوی ، بیماری مزمن ریوی با اختلال دائمی عملکرد عصبی ریوی یا غیر ریوی ریوی ، بیماری های مزمن ، بدخیم تومورها تریزومی 21 ، بیماری های سندرومیک با ناتوانی شدید و دیابت کنترل نشده.

کودکانی که با افرادی تماس می گیرند که نمی توانند از خود دفاع کنند باید واکسینه شوند

علاوه بر این ، استیکو واکسیناسیون را برای آن دسته از کودکان و نوجوانان بالای 12 سال که از اقوام نزدیک یا افراد تماس دیگری هستند و در معرض خطر ابتلا به دوره شدید Covid-19 قرار دارند ، توصیه می کند و واکسیناسیون برای آنها کافی نیست. محافظت می کند. از جمله این افراد ، به عنوان مثال ، افراد دارای نقص ایمنی هستند.

در اواخر ماه مه ، کمیسیون اروپا به توصیه آژانس داروهای اروپا (EMA) واکسن Biontech / Pfizer را برای کودکان از 12 سالگی تصویب کرد. از آنجا که اولویت بندی در 7 ژوئن به پایان رسید ، در بسیاری از نقاط آلمان ، افراد بالای 12 سال اکنون می توانند با واکسن در برابر ویروس کرونا ایمن شوند. با این حال ، توصیه Stiko هنوز در انتظار بود. با این حال ، کارشناسان شرکت کننده قبلاً قبلاً اعلام کرده بودند که به دلیل شرایط کمیاب ، توصیه عمومی برای واکسیناسیون کودکان و نوجوانان وجود ندارد. (سد)

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *