[ad_1]

در پرواز آزمایشی جدید Starfleet الون ماسک دوباره مشکلی پیش آمد. موشک نقره ای از محل پرتاب خود در بوکا چیکا ، تگزاس برخاست ، همانطور که برنامه ریزی شده بود ، نزدیک به ده مایل افزایش یافت ، به طرف خود خم شد و سپس به صورت کنترل شده به زمین لغزید. اما در چند متر گذشته Starship نتوانست دوباره کاملاً بایستد و به اندازه کافی سخت متوقف شود. هواپیما به جای اینکه به طور کنترل شده سکوی فرود را لمس کند ، روی آسفالت سقوط کرد و منفجر شد.

آزمون دسامبر سال 2020 بسیار مشابه بود. در آن زمان ، اسپیس ایکس خیلی سریع تأکید کرد که پرواز هنوز هم باید موفقیت آمیز ارزیابی شود و سرانجام داده های اندازه گیری زیادی جمع آوری شد. مهندس اسپیس ایکس ، جان اینسپراكر ، هنگام پخش زنده سه شنبه بعدازظهر ، تگزاس ، گفت: “ما فقط باید یك كار كشتی را انجام دهیم.”

با کمک موشک Starship ، ایلان ماسک می خواهد مستعمره ای در مریخ ایجاد کند. یک روز حداکثر 100 نفر در مرحله بالایی موشک به طول 50 متر جایی پیدا می کنند. پول پروژه چند میلیارد یورویی اروپا توسط افراد ثروتمند علاقه مند به جهانگردی فضایی تأمین می شود. به عنوان مثال ، کارآفرین ژاپنی Yusaku Maezawa پرواز به دور ماه را برای سال 2023 رزرو کرده است. SpaceX در ابتدا اولین سفر بدون سرنشین خود را به مریخ در سال 2022 برنامه ریزی کرد.

باید دید آیا این برنامه می تواند پس از موفقیت پروازهای آزمایشی فقط تا حدی حفظ شود. سازمان هواپیمایی ایالات متحده FAA اکنون می خواهد علت دقیق سقوط را مشخص کند. قبل از آن ، او مدتها درنگ كرد و اجازه داد پرواز پروازي انجام شود. هفته های آینده نشان خواهد داد که آیا نمونه اولیه Starship نیز همین خواهد بود: موشک نقره ای براق بعدی در سایت پرتاب در بوکا چیکا قرار دارد و طبق گفته SpaceX ممکن است در اواخر فوریه در آسمان تگزاس پرواز کند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *