[ad_1]

بعد از یک تمرین ، شما معمولاً احساس خوبی دارید ، گاهی اوقات کاملاً الهام گرفته اید. برخی به محض دیدن اولین موفقیت ها بلند پرواز می شوند و ممکن است بیش از حد از بدن خود طلب کنند. چه مقدار ورزش هنوز سالم است؟ از کجا بفهمم معتاد به ورزش هستم؟ روانشناس ورزشی ناجا والتر از دانشگاه لایپزیگ آنچه مهم است را توضیح می دهد.

Spektrum.de: ورزش برای بدن و روان سالم قلمداد می شود. با این حال گفته می شود این ماده بیش از حد اعتیاد آور است. آیا محدودیت تعیین شده ای وجود دارد؟

نادیا والتر: این امر نه تنها برای افراد بسیار متفاوت است ، بلکه تعیین آن نیز دشوار است. اعتیاد به ورزش اعتیاد رفتاری مانند اعتیاد به خرید یا قمار است. هیچ تعریف رسمی وجود ندارد و همچنین تشخیص شناخته شده ای از بیماری در راهنمای بالینی با عنوان ICD-10 ثبت نشده است. اما علائم هشدار دهنده ای وجود دارد – که از سایر اعتیاد شناخته شده است – که به اعتیاد ورزشی اشاره دارد.

سازمان بهداشت جهانی؟

اولین نشانه علائم ترک است. وقتی ورزشکاران آسیب دیده مجبور به انجام ورزش کمتری می شوند یا اصلاً ورزش نمی کنند ، غالباً بی قرار هستند یا بد می خوابند. بعضی ها اغلب در طی چند روز پرخاشگر یا افسرده می شوند. عامل مهم دیگر از دست دادن کنترل است: افراد نمی توانند به تنهایی آموزش خود را متوقف یا کاهش دهند. تمام زندگی روزمره معطوف به اوست و بدون او نمی توانید کار کنید.

نادیا والتر ، روانشناس ورزشی و دانشمند ورزشی ، تحقیقاتی را در انستیتوی روانشناسی ورزشی و آموزش ورزشی در دانشگاه لایپزیگ انجام می دهد.بار …

© با مجوز از ژنرال ناجا والتر (جزئیات)

نادیا والتر این روانشناس ورزشی و دانشمند ورزشی تحقیقاتی را در انستیتوی روانشناسی ورزشی و آموزش ورزشی در دانشگاه لایپزیگ انجام می دهد.

به عنوان مثال ، من به طور منظم می دویدم و از انجام آن بسیار لذت می برم. آیا به همین دلیل است که من خطر اعتیاد به ورزش را افزایش می دهم؟
نه به خودی خود اما اگر مجبور شوید پرسشنامه ای را که برای شناسایی علائم اعتیاد به ورزش طراحی شده است ، مرور کنید ، احتمالاً در موارد خاص امتیازات نسبتاً بالایی کسب خواهید کرد. شما احتمالاً هر از چندگاهی شدت و دامنه آموزش خود را افزایش می دهید ، مثلاً به این دلیل که می خواهید در یک مسابقه شرکت کنید. به این ترتیب تحمل خاصی ایجاد می کنید.
منظورت چیه؟

برای بهبود یا داشتن همان احساسات مثبت قبلی باید بیشتر و بیشتر آموزش ببینید. حتی ممکن است علائم ترک داشته باشید. آیا تاکنون احساس کرده اید “مثل ببر در قفس هستید”؟ اینکه شما بی قرار هستید و این احساس را دارید که کاملاً مجبورید برای ورزش برگردید؟ شاید وقتی با قرارهای مکرر یا سرماخوردگی مداوم از انجام این کار منع شده اید.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *