[ad_1]

هویت اولر eمن · π 1 + 0 به عنوان یکی از ظریف ترین فرمول ها در ریاضیات در نظر گرفته می شود. او پنج عدد را که برای همه ریاضیات مهم هستند ، در یک معادله ترکیب می کند. چنین ارتباطاتی بین ثبات اساسی ریاضی مانند π یا e در بسیاری از زمینه های مختلف ریاضیات و علوم وجود دارد – اما برای یافتن آنها ، شما به شانس یا آن شهود ریاضی خاص که ویژگی نبوغ است نیاز دارید.

به هر حال تا اینجا اکنون فرایندی مبتنی بر دو الگوریتم باید جایگزین شهود شود و نوابغ را حداقل تا حدی غیر قابل تعویض کند. تیم توسعه ، تحت هدایت ایدو کامینر از تکنونیون در هایفا ، به نیچر گفتند که ماشین Ramanujan – به نام ریاضیدانی که به دلیل شهودش معروف است – از قبل روابط شناخته شده و حتی ناشناخته ای ایجاد کرده است. اینها شامل مفروضات تاکنون اثبات نشده در مورد اشیایی است که هنوز آنها را گیج می کنند ، مانند عملکرد zeta ریمان و ثابت کاتالان ، که هنوز معلوم نیست عقلانی است یا غیر منطقی.

دو الگوریتم پشت این فناوری واقعاً کار چندانی انجام نمی دهند. کامینر و تیم او گفتند که شما فقط به دنبال معادلاتی هستید که اعشار اعشاری ثابت ها را تا حد ممکن نزدیک کند. بنابراین ، الگوریتم ها به دانش اولیه در مورد ثابت بودن نیازی ندارند و هیچ مدرکی برای فرضیات یافت شده ارائه نمی دهند. بنابراین ، برخی از معادلات ممکن است تصادفات ریاضی باشد ، که اگر فقط به اندازه کافی رقم اعشار محاسبه کنید اشتباه است. با این حال ، احتمال این امر بسیار کم است. بعلاوه ، برخی از پیوندها شناخته شده یا اثبات آنها بسیار آسان است.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *