[ad_1]

باستان شناسان احتمالاً قدیمی ترین نقاشی شناخته شده را در غاری در جزیره سولاوسی اندونزی کشف کرده اند. این تصویری از حداقل سه خوک سولاوسی چرکی است (Sus celebensis). به گفته این مجله ، محققان پیرامون باستان شناسان ماکسیم اوبر ، آدی آگوس اکتاویانا و آدام بروم از دانشگاه گریفیت استرالیا قدمت یکی از بازنمایی خوک ها را حداقل 45500 سال دارند. “پیشرفت علمی” من گزارش میدم. آنها نشان می دهند که سایر پرتره های حیوانات نیز به همین قدمت هستند.

تابلوهای نقاشی شده با اوچر قرمز ، یک دیوار را در غار Leang Tedongnge واقع در منطقه کارستی مارون-پانگ کپ تزئین می کنند. این حداقل سه ، شاید چهار خوک را در نمایه نشان می دهد. محققان با استفاده از روش اورانیوم-توریم بهترین تصویر حفظ شده از حیوانات را مطالعه کردند. برای این منظور ، سهم اورانیوم و محصولات پوسیدگی آن در لایه های سنگ آهک تعیین می شود ، که با گذشت زمان بر روی تصاویر رسوب می کند. از این طریق می توان سن تقریبی لایه های سنگ آهک را محاسبه کرد که حداقل سن برای نقاشی ها را نیز فراهم می کند.

خوک چرکی سولاوسیبار …

© ماکسیم اوبر (جزئیات)

خوک چرکی از Sulawesi تصویر حیوانات در غار Leang Tedongnge تقریباً 136 سانتی متر طول و 54 سانتی متر طول است. آشنایی با استفاده از روش توریم اورانیوم نشان می دهد که عمر آن حداقل 45500 سال است. در سمت چپ بالای حیوان دو خط بازو وجود دارد.

به این ترتیب ، باستان شناسان توانسته اند اثبات كنند كه حداقل 32000 سال پیش تصویر دیگری با همان نقش و نگار استفاده شده است. این عکس از یک خوک pustular Sulawesi در غار Leang Balangajia 1 در همان منطقه است.

که آنها در واقع اجراهایی برای آن هستند Sus celebensis عمل می کند ، توسط محققان می تواند توسط دو برجستگی نوک تیز تشخیص داده شود. اوبر و تیم او این را به صورت تورم معمولی (چرک) در ناحیه چشم حیوانات تفسیر می کنند. دو زگیل نیز از چانه بیرون زده است. باستان شناسان می خواهند این موضوع را فقط در مطالعه بعدی توضیح دهند.

Leang Tedongngeبار …

© AA Oktaviana (با جزئیات)

Leang Tedongnge | تصویر داخل غار نزدیک ورودی را نشان می دهد.

مشخص نیست که کدام شکل انسانی نقاشی ها را نقاشی کرده است. یافته های استخوان و ابزار از اندونزی به ما رسیده است که مدتها قبل از عکسهای Pusteswein به جزایر رسیده است. به گفته اوبرت ، اوکتاویانا و بروم ، ابزار سنگی تالپو در جنوب سولاوسی از 118000 تا 194000 سال پیش قدمت دارد. فرزندان این انسانهای باستانی ممکن است هنوز هم وجود داشته باشند که انسانهای مدرن آناتومیکی حدود 60،000 تا 70،000 سال پیش به جنوب شرقی آسیا مهاجرت کردند. به عنوان قدیمی ترین شاهد وجود همو ساپینز در والاسه ، منطقه ای فراتر از خط والاس که شامل سولاوسی است ، محققان در حال ارزیابی نقاشی های تاریخ جدید هستند. اما: “بر اساس شواهد موجود ، ما نمی توانیم با اطمینان ثابت كنیم كه هنر سنگی فیگوراتیك Leang Tedongnge كار یك عضو شناختی” مدرن “از گونه های ما است.” “با این حال ، به نظر می رسد که به میزان پیشرفت این آثار هنری اولیه ، محتمل ترین توضیح باشد.” تاکنون ، تصاویر مجازی محدود به افراد آناتومیک مدرن بوده است.

با این حال ، سالها اعتقاد بر این بود که قدیمی ترین هنر شناخته شده در جهان از آلبوم سوابا ناشی می شود. این رکورد از سال 2018 شکسته شده است. باستان شناسان که با ماکسیم اوبر همکاری می کنند نقاشی های غارنوردی بورنئو با قدمت حدود 40،000 سال را کشف کرده اند. در سال 2019 ، آنها یک هنر سنگی دیگر ، حتی قدیمی تر را از غار Leang Bulu ‘Sipong 4 در قسمت جنوبی جزیره Sulawesi ارائه دادند ، که آنها آن را به عنوان یک داستان توصیف کردند. حدود 43900 سال پیش ایجاد شده است. باستان شناسان همچنین در جاهای دیگر منطقه همان کارست ، طلا استخراج کرده اند. تاکنون نقاشی های حدود 300 غار در ماروس-پنکاپ شناخته شده است. بیشتر حیوانات وحشی بومی با رنگ قرمز نشان داده می شود: گاوهای کوتوله (Anoas) و متداول ترین خوک های پلاستیکی در سولاوسی با تورم های معمول آنها در صورت.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *