[ad_1]

محیط عمومی باعث ایجاد رفتار مشابهی در تکامل انسان و حیوانات می شود. این نتیجه مطالعه ای است که توسط تیمی به رهبری اقتصاددان تومان بارسبی از دانشگاه بریستول در »علوم پایه“منتشر می کند. بر این اساس ، شرایط محیطی ، از جمله موارد دیگر ، چگونگی سازماندهی زندگی مشترک انسانها و حیوانات را تعیین می کند.

بارسبای و همکارانش مشاهدات انسانشناسی 339 گروه شکارچی و جمع آوری کننده را که باستان شناس لوئیس بینفورد در آفریقا ، آسیا ، استرالیا و آمریکا در قرن 19 و 20 گردآوری کرد ، بررسی کردند. آنها سپس رفتار مشاهده شده انسانها را با رفتار حیواناتی که در شعاع 25 کیلومتری زندگی می کنند مقایسه کردند. آنها در 14 زمینه از 15 زمینه زندگی مورد مطالعه شباهت یافتند.

انسانها و حیوانات از نظر میزان ذخیره غذایی ، مسیری طولانی در جستجوی غذا و همچنین مهاجرت به مناطق دیگر بسته به فصل ، شبیه یکدیگر هستند. بعضی از مکانها شکار را ترجیح می دادند ، به طوری که مردم بیشتر غذای خود را با گوشت پوشانده بودند. بر این اساس ، در محله آنها گوشتخواران بیشتری وجود داشتند. محققان همچنین شباهت هایی را در اندازه گروه های زندگی مشترک ، تعداد شرکای جنسی و ساختار اجتماعی یافتند. اگر شکارچیان و جمع آوری کنندگان یک منطقه در سلسله مراتب اجتماعی زندگی می کردند ، این امر به طور فزاینده ای در مورد حیوانات نیز صدق می کرد. اگر انسانها زود بچه دار شده باشند ، حیوانات همسایه نیز مایل به این کار هستند. و هنگامی که والدین فرزندان خود را با هم بزرگ می کنند ، اغلب با حیوانات یکسان است.

مردی از بایاک از شکار برمی گرددبار …

© سارا پاپ ، موسسه انسان شناسی تکاملی ماکس پلانک (گزیده ای)

شکارچیان BaYaka ، جمهوری کنگو بایاکا از جمله مردمی است که رفتار غذایی آنها در مطالعه حاضر با رفتار حیواناتی که در همان منطقه زندگی می کنند مقایسه شده است.

تومن بارسبای در یک بیانیه مطبوعاتی گفت ، این اولین تلاش برای مقایسه سیستماتیک طیف گسترده ای از رفتارها در بسیاری از گونه های مختلف بود. “تاکنون ، مطالعات قدیمی فقط چگونگی شکل دادن به شرایط محیطی رفتار گونه های نزدیک را بررسی کرده اند.” یافته جدید نشان می دهد که محیط چگونه جامع و سازگار بر رفتار تأثیر می گذارد. دیتر لوکاس ، همکار ، یک بوم شناس در انستیتوی انسان شناسی تکاملی ماکس پلانک در لایپزیگ ، نتایج را غافلگیرکننده توصیف کرد. “انتظار می رود گونه های مختلف با محیط زندگی خود تعامل متفاوتی داشته باشند.”

نویسندگان چنین رفتاری را به این واقعیت نسبت می دهند که محیط فشار انتخابی را اعمال می کند و بنابراین بهترین گونه های سازگار غالب هستند. با این حال ، هنوز فرد نمی داند کدام یک از عوامل محیطی برای کدام رفتار مهم است و این دو دقیقاً چگونه به هم مرتبط هستند. این نظرسنجی همچنین به شکارچیان و جمع آوری کنندگان که به دنبال غذا در این نزدیکی بودند محدود شد. بنابراین مشخص نیست که آیا یافته های جدید در مورد جوامع کشاورزی یا تجارت نیز صدق می کند. در یک تفسیر همراه در Nauka هشدار داده می شود که نقش فرهنگ را دست کم نگیرید.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *