[ad_1]

تصور کنید یکی از شدیدترین عناصر شیمیایی کره زمین را تجربه کرده اید – و سپس ماه ها آن را در آزمایشگاه رها کرده اید. مورد مشابهی در مورد تیم تحت هدایت ربکا جی وجود داشت. ابرگل از آزمایشگاه ملی لارنس برکلی. محققان در واقع برنامه ریزی کرده بودند که در سال 2020 یک آزمایش بزرگ با انیشتین ، یک عنصر نادر ترانس اورانیک انجام دهند. اما بعد همه گیری دخالت کرد.

انیشتین بسیار رادیواکتیو است و تنها با تلاش زیاد قابل تولید است. اولین بار در سال 1952 ، هنگام آزمایش اولین بمب هیدروژنی ، Ivy Mike ، در Atoll Enivetok ظاهر شد. بعداً دانشمندان آمریكایی ردپای عنصری را پیدا كردند كه دارای 99 پروتون در هسته است و آن را به نام آلبرت انیشتین نامگذاری كردند – گرچه این هیچ ارتباطی با این كشف نداشت و به شدت مخالف استفاده از سلاح هسته ای بود.

محقق قبل از آزمایش با انیشتینبار …

© مرلین سارگنت / آزمایشگاه برکلی (با جزئیات)

گروه تحقیق ماسک های گازی نه تنها در مطالعه مواد رادیواکتیو مانند انیشتین مورد نیاز هستند ، بلکه در هنگام شیوع همه گیر نیز کمک می کنند ، همانطور که محققان در آزمایشگاه ملی لارنس برکلی اشاره کردند.

تا به امروز اطلاعات کمی در مورد انیشتین در دست است. اما برخلاف خواهر و برادرهای حتی سنگین تر آن در لبه جدول تناوبی – یعنی فرمیوم ، مندلیوم ، نوبل و لارنس – حداقل فرصتی برای تحقیقات دقیق وجود دارد: با تلاش زیاد می توانید چندین میلیاردم گرم ایزوتوپ انیشتین -254 تولید کنید و به لطف مطالعه عمیق نیمه عمر 276 روزه.

اما در عمل ، همه چیز بسیار پیچیده است ، همانطور که آبرگل و همکارانش در سال 2020 فهمیدند – نه تنها هنگامی که با یک بیماری همه گیر روبرو هستید. مثل محققان در طبیعت “ گزارش داد که آنها ابتدا مقادیر زیادی نوترون را با استفاده از یک راکتور هسته ای ویژه در آزمایشگاه ملی اوک ریج ، به کوریوم ترانورانیک با سهولت قابل تشخیص شلیک کردند. در نتیجه ، هسته های اتمی رشد می کنند و در یک زنجیره طولانی از واکنش های هسته ای گاهی اوقات به انیشتین تبدیل می شوند. با این وجود ، در پایان ، محققان فقط 250 میلیارد قسمت از ماده را جمع کرده اند.

و برخلاف برنامه ، نمونه به شدت آلوده به کالیفرنیا ، همسایه سبکتر اینشتین در جدول تناوبی بود. فقط با رویه خاصی که توسط همكاران یك سازنده مشهور سلاح هسته ای در لس آلاموس تهیه شده است ، تحقیقات ساده ای انجام می شود. متأسفانه ، همه گیری پس از آن با انسدادهای مختلف مداخله کرد ، در طی آن بسیاری از نمونه ها متلاشی شدند زیرا تیم کاملاً خود مخرب بود. در ارتباطات شرح داده شده است.

پیش از این ، محققان توانسته بودند حداقل طول پیوند یک عنصر خاص ، یعنی فاصله ترکیبی انیشتین با سایر مواد را تعیین کنند. همچنین به نظر می رسد که خصوصیات شیمیایی آن با خواص همسایگان آن در جدول تناوبی کمی متفاوت باشد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *