[ad_1]

محیط بانان گسترش انرژی باد را با خنده و چشمان گریان می بینند: از یک طرف ، انرژی باد سهم بسزایی در انتقال انرژی و در نتیجه حفاظت از آب و هوا دارد. از طرف دیگر ، گونه های نادر بارها قربانی چرخان شده اند. برای بادبادک های قرمز یا عقاب هایی که لکه های کمتری دارند ، گسترش در آلمان حتی می تواند وجود جمعیت را تهدید کند. اما فن آوری های جدید می توانند منازعه را حل کنند ، دانشمندانی را بنویسید که با کریستوفر مک کلور از صندوق Peregrine در Boise در مجله زیست محیطی کاربردی کار می کنند.

در یک آزمایش ، این گروه سیستم هوشمندی از دوربین ها را در یک میدان توربین و تعداد قربانیان دارای سیستم فاقد این امکانات نصب کردند. این دوربین ها پرندگان را در حال پرواز در منطقه تحت تأثیر توربین ها و کشف اینکه گونه های در معرض خطر هستند ، ثبت می کنند. در این حالت ، آنها بلافاصله خاموش می شوند تا از برخورد پرندگان جلوگیری کنند. در هر دو مورد ، McClure و Co عقابهای مرده را در زمینه های انرژی باد شمارش کردند که به غیر از دوربین قابل مقایسه هستند و بر اساس جراحات قطعاً قربانی می شوند.

این ارقام واضح بودند: اگر قبل از نصب دوربین ها به طور متوسط ​​سالانه 7.5 عقاب در میدان توربین بمیرند ، تعداد آنها به 2.5 حیوان در سال کاهش می یابد. در قسمت مقایسه ، تعداد قربانیان حتی افزایش یافت. هر دو اثر با هم باعث می شود که در مجموع بیش از 80 درصد عقاب ها هر ساله پس از کارکرد سیستم دوربین کشته شوند.

سیستم توسعه یافته توسط IdentiFlight متشکل از یک محفظه بلند است که همزمان چندین توربین را پوشش می دهد. این روش با استفاده از سنسورهای نوری نزدیک شدن پرندگان بزرگ را تشخیص می دهد و تصاویر را با هوش مصنوعی مقایسه می کند تا گونه های محافظت شده و همچنین جهت و سرعت پرواز آنها را شناسایی کند. بسته به جهتی که پرنده در حال حرکت است ، سیستم توربین های آسیب دیده را خاموش می کند. به گفته این شرکت ، دهانه در فاصله یک کیلومتری کار می کند. هزینه نصب یک بار هزینه 150000 دلار و هزینه عملیاتی سالانه 8000 دلار است.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *