[ad_1]

قرص برای سردرد و معده درد ، پماد برای سوختگی و آسیب های ورزشی – کابینت دارویی مناسب مجهز است. اما در واقع چه مواد موثری در داروها وجود دارد؟ که به معنای کمک واقعی است ، چه چیزی متناقض است؟ و آیا شاید گزینه سالم تری وجود دارد؟ ما به طور منظم داروها را در جعبه کمک های اولیه بررسی می کنیم. این بار: یک پروانه.

چه کسی این را خریداری می کند

انتظار می رود حدود چهار میلیون زن و دو میلیون مرد در آلمان میگرن داشته باشید. این حملات تا سه روز طول می کشد و بسیاری از افراد به نور حساس هستند و از سردردهای شدید ، حالت تهوع و استفراغ رنج می برند. گاهی اوقات آنها از اختلالات بینایی و علائم فلج رنج می برند. هر شخص دوم هر ماه ، هر دهم حتی هر هفته حمله می کند. برای جلوگیری از این ، بسیاری از عصاره گلاب استفاده می كنند ، از سال 1972 در آلمان اقدام به فروش داروخانه کرده اند.

چگونه کار می کند و چقدر خوب است؟

عصاره پروانه از پایه گیاه دارویی است که یونانیان باستان می شناختند. ترپن های موجود باعث مهار آنزیم های لیپوکسیژناز و سیکلواکسیژناز می شوند. همانطور که “اثر در دو مطالعه کنترل شده با دارونما نشان داده شد” ، انجمن مغز و اعصاب آلمان عصاره روغن را در رهنمودهای درمانی خود برای پیشگیری توصیه می کند در برابر میگرن

عوارض جانبی شایع چیست؟

شایعترین عوارض جانبی گیاه باتربور بی ضرر است: در مطالعات ، بیماران فقط باید بیشتر از شرکت کنندگان در گروه دارونما آروغ بزنند. برخی از دردهای معده شکایت داشتند. مانند همه کامپوزیت ها ، گیاه دارویی حاوی آلکالوئیدهایی است که به کبد آسیب می رساند. پس از مصرف عصاره دانه روغنی ، هپاتیت در موارد نادر واقع می شود ، اما ارتباط مستقیم هرگز ثابت نشده است.

جایگزین چیست؟

داروی قلبی متوپرولول به عنوان یک گزینه جایگزین در نظر گرفته می شود ، با این حال ، عوارض جانبی مانند مشکلات قلبی ، تنگی نفس و گیجی وجود دارد. متخصصان مغز و اعصاب و روانپزشکان بتا-بلاکرهای دیگر را توصیه کنید مانند پروپانولول ، آنتاگونیست های کلسیم مانند فلوناریزین یا داروهای ضد صرع. داروهای ضد افسردگی یا مسکن ناپروکسن نیز می توانند میگرن را تسکین دهند. از طرف دیگر ، طب سوزنی و هورمون درمانی در تحقیقات فایده ای نداشته است.

چه زمانی باید به پزشک مراجعه کنید؟

انجمن میگرن و سردرد آلمان توصیه می کند که به پزشک مراجعه کنیداگر سردرد بیش از ده روز در ماه رخ دهد یا همراه با تب ، فلج ، اختلال در بینایی ، جهت گیری ، حافظه یا تعادل باشد. در صورتی که اولین حمله میگرن در سن بالای 40 سالگی اتفاق بیفتد یا سردرد در حین ورزش رخ دهد و به گردن منتقل شود ، همین مورد اعمال می شود.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *