[ad_1]

بازگشت گیاهخواران

آیا همه چیز در عمل کار می کند؟ آیا می توان یک استپ ماموت را با گونه های جانوری که هنوز زنده هستند توسعه داد؟ و اگر چنین است: آیا این واقعاً تأثیرات مورد انتظار بر روی یخ زدگی را دارد؟ برای پاسخ به چنین سوالات ، سرگئی زیموف 25 سال پیش پارک پلیستوسن را تاسیس کرد. دولت روسیه برای این منظور 144 کیلومتر مربع تاندرا ساخته است که پر از بوته های کوتوله ، بوته های بید و یک جنگل کج است. این تقریباً با منطقه شهرهایی مانند آگزبورگ یا بن مطابقت دارد. قسمتی از سایت حصار کشی شده بود – به همراه برخی از ماهی های طبیعی. اولین اسبهای یاکوت به زودی مستقر شدند ، که با آب و هوای سخت منطقه نیز سازگار شدند. و از آن زمان ، گونه های جدید بارها و بارها اضافه شده اند: گوزن شمالی و مشک ، به علاوه یوک ، گوسفند و گاوهای کالمیک مقاوم در برابر سرما.

گوزنی از سال 2011 در پارک زندگی می کند. با این حال ، حیات وحش عظیم الزاماً قابل تحمل نیست. گاهی اوقات نسبت به سایر حیوانات رفتار بسیار تهاجمی دارد. بنابراین ، مسئولان پارک امید بیشتری به گاومیش های آمریکایی نزدیک دارند. دوازده نفر از آنها در سال 2019 از مزرعه گاومیش Ditlevsdal در دانمارک به سیبری نقل مکان کردند و به سرعت به سرمای غیر معمول در خانه جدید خود عادت کردند. به این ترتیب ، تیم پروژه متحدان مهم جدیدی را به دست آورد. زیرا گاومیش ها عاشق خوردن درختان هستند و بنابراین درختان و درختچه ها را دفع می کنند. از طرف دیگر ، اسبها مراتع موجود را باز نگه می دارند. با این حال ، آنها نمی توانند به تنهایی یکی را بدون حمایت گونه های دیگر ایجاد کنند.

برای رنسانس استپ ماموت ، لازم است تا گروهی از گیاهخواران را جمع آوری کنیم که تا حد ممکن م effectiveثر باشد: حیواناتی که می توانند آب و هوای سخت را تحمل کنند تا حد ممکن از انسان مستقل هستند و می توانند پوشش گیاهی را با نیروهای ترکیبی تغییر دهند. برای این منظور ، مبتکران پروژه دائماً در حال آزمایش نامزدهای جدید هستند – تلاش وقت گیر و گران. اما این ایده غیر معمول در حال افزایش حمایت بین المللی است.

دیواری که تا ابد یخ زده استبارگذاری …

© نیکیتا زیموف ، پارک پلیستوسن (جزئیات)

دیوار یخ زده برای همیشه در سیبری ، یخبندان دائمی تا اعماق زمین گسترش می یابد. اما تغییرات آب و هوایی تضمین می کند که بیشتر ذوب می شود و گازهای بیشتری مرتبط با آب و هوا منتشر می کند.

پشتیبانی بین المللی

به عنوان مثال ، در آلمان ، در اوایل سال 2021 ، غیر انتفاعی بنیاد پلیستوسن و پرمافروست کار خود را آغاز کردند مایکل کورزیا ، عضو هیئت مدیره بنیاد می گوید: “من بلافاصله مجذوب ایده پارک شدم و به این فکر کردم که چگونه می توان از پروژه حمایت کرد.” در حال حاضر او و همکارانش به دنبال حامیانی هستند که می توانند در این پارک به عنوان سفیر تبلیغ کنند و یا می خواهند در اجرای آن مشارکت داشته باشند. بودجه ای برای تحقیقات بیشتر در راه است. این تیم همچنین به دنبال کمک های مالی شرکت ها است. قطعاً علاقه ای به این موضوع در اقتصاد وجود دارد: برای شرکت ها ، اقدامات برای انعطاف پذیری بیشتر و حفاظت از آب و هوا دارای مزیت فزاینده ای برای تصویر هستند. بنابراین چرا در یک پروژه غیر معمول سرمایه گذاری نمی کنید؟ این پول از جمله برای کارکنان و تجهیزات پارک و همچنین خرید و حمل حیوانات جدید استفاده می شود.

زیرا تنوع زیستی باید به رشد خود ادامه دهد. آخرین افزودنی ها در سال 2021 شترهای باکتریایی و نژاد خاصی از بزها هستند. هر دو ممکن است نقش مهمی در استپ اصلی ماموت نداشته باشند ، اما خود چشم انداز دیگر آن چیزی نیست که در عصر یخبندان بود. توربن ویندرش می گوید: “امروزه مکان ها مرطوب تر و باتلاقی تر از پلیستوسن هستند.” حتی اگر حیوانات واقعی عصر یخبندان در دسترس بودند ، نمی توان گفت که آنها در سیبری امروز با هم خوب کنار می آیند.

استپ ماموت بدون ماموت؟

داستانی AWI با چشمک زدن می گوید: “با این وجود ، زمستان دوست دارد ماموت های خود را بازگرداند.” از این گذشته ، این حیوانات ساقه ای عظیم نه تنها در طول زندگی خود با پشتکار تغذیه می کنند ، بلکه زمین را فشرده کرده و کل درختان را قطع می کنند. این روزها حتی قوی ترین گاومیش ها نمی توانند این کار را انجام دهند. با این حال ، توربن ویندیرش فرصت هایی را می بیند ، حتی بدون ماموت ها ، گونه ای از استپ ماموت را به منطقه باز گرداند – البته با حیوانات و گیاهان مختلف نسبت به نمونه های هزاران سال پیش.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *