[ad_1]

هیچ قانونی تنظیم کننده تأثیر ماهواره ها در آسمان شب نیست. بر پیمان فضایی 1967 ، در سند اساسی روابط فضایی بین المللی آمده است که فضا “کاوش آزاد است”. اما سابقه ای برای درخواست سازمان ملل برای دستیابی به اجماع بین المللی در مورد چگونگی مقابله با آلودگی بصری آسمان وجود دارد. در سال 2002 ، با اصرار IAU ، کمیته سازمان ملل در زمینه استفاده صلح آمیز از فضای بیرونی (COPUOS) به طور خلاصه در مورد اینکه آیا “تبلیغات فضایی سرزده” قابل تنظیم است بحث کرد. به عنوان مثال ، پوسترهای فضایی قابل مشاهده از زمین. یک بازاریاب این نوع بیلبوردها را برای المپیک 1996 پیشنهاد کرد ، اما هرگز به واقعیت تبدیل نشد و COPUOS هرگز به موضوع نگاه نکرد.

استانداردهای بین المللی سازمان ملل می تواند اپراتورهای ماهواره را القا کند

در آوریل ، هنگامی كه هیئت های پنج كشور كتاب سفید را به رهبری IAU امضا كردند ، Benvenuti و دیگر ستاره شناسان توانستند در صورت جلسه كمیته فرعی COPUOS ، مسئله صورت های فلكی ماهواره ای را مطرح كنند. این اظهار می دارد که صورت های فلکی بزرگ ، نگرانی ستاره شناسان و دیگران است. اندی ویلیامز ، افسر امور خارجه رصدخانه جنوب اروپا در گارچینگ ، آلمان گفت: “ارائه مقاله به ما این فرصت را داد تا در مورد بسیاری از این افراد سیاست فضا در بسیاری از کشورها صحبت کنیم.” “این یک روش خارق العاده برای افزایش آگاهی است.”

سازمان ملل قدرت تنظیم پروازها را ندارد. با این وجود این امکان وجود دارد که نمایندگان با هم متحد شوند و استانداردهای بین المللی را تعیین کنند. آنها ، به نوبه خود ، اپراتورهای ماهواره ای را تشویق می کنند تا اثرات مکان بزرگ خود را در نجوم در نظر بگیرند و کاهش دهند.

هیئت های نمایندگی از ایالات متحده ، کانادا و ژاپن به کمیته فرعی پیشنهاد دادند که صورتهای فلکی ماهواره را به عنوان یک ماده منظم در دستور کار خود قرار دهد. با این حال ، نمایندگان چین و روسیه با بیان اینکه برای تحقیق در این زمینه به زمان بیشتری احتیاج دارند ، این کار را رد کردند. چین ، مانند برخی دیگر از کشورها ، در حال تدوین برنامه هایی برای صورت فلکی مگا ماهواره برای تهیه اینترنت باند پهن در سراسر جهان است.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *