[ad_1]

نوع Sars-CoV-2 delta اکنون پس از جایگزینی آلفا ، بر روند عفونت در اروپا مسلط است. اما جهش های دیگری که خطرناک تلقی می شوند نیز به اروپا رسیده اند. تیمی به سرپرستی آن ونکربرگن از بیمارستان OLV در آلست به کنگره میکروبیولوژی بالینی و بیماریهای عفونی اروپا گفت که دو جهش در یک بلژیکی 90 ساله در مارس 2021 پیدا شد. وانکربرگن و شرکت مظنون هستند که این زن باید دو بار به طور همزمان آلوده شده باشد.

او پس از چندین بار سقوط مجبور شد در بیمارستان بستری شود ، جایی که در همان روز آزمایش Covid-19 مثبت شد: قبلاً واکسینه نشده بود. سپس وضعیت او به سرعت خراب شد و پنج روز بعد درگذشت. تجزیه و تحلیل نمونه های تنفسی پس از بیمارستان شواهدی را برای دو جهش B.1.1.7 (آلفا) و B.1.351 (بتا) برای اولین بار فراهم کرد که برای اولین بار در آفریقای جنوبی شناسایی شد. آزمایش PCR دوم عفونت مضاعف را تأیید کرد.

ونکربرگن می گوید: “این یکی از اولین موارد اثبات شده عفونت همزمان با دو نوع Sars-CoV-2 است که به عنوان یک خطر محسوب می شود.” آلفا و بتا در آن زمان در بلژیک در گردش بودند. بنابراین این احتمال وجود دارد که این زن توسط دو شخص مختلف آلوده شده باشد: او در خانه سالمندان زندگی نمی کرد ، اما یک سرویس سیار از او مراقبت می کرد. متأسفانه ، هیچ کس نمی داند که چگونه او آلوده شده است.

در ژانویه ، دانشمندان برزیلی گزارش کردند که یک عفونت مضاعف در دو نفر وجود دارد: حمل نوع B.1.1.28 (E484K) که در برزیل غالب است و VUI-NP13L که در ایالت ریو گراند دو سول پیدا شده است. Vankeerberghen و همکاران می نویسند ، احتمالاً عفونت های مضاعف شایع ترند ، اما بسیار نادر آزمایش می شوند. بنابراین نمی توان ادعایی در مورد خطر آنها داشت.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *