بهترین مارک کاندوم ها را نیز اگر به درستی استفاده نکنید ممکن است به خاطر خارج شدن مایع منی ، باعث بارداری ناخواسته شود. در این مقاله از همسرتایم به آموزش استفاده از کاندوم و معرفی بهترین مارک کاندوم خواهیم پرداخت.

کاندوم مردانه یک غلاف منعطف و نازک از لاتکس یا پلی اورتان (در صورت حساسیت به لاتکس) است که اسپرم را در هنگام انزال حفظ می کند. از تماس با غشاهای مخاطی و اندام تناسلی زنان جلوگیری می کند. کاندوم مردانه یکی از مطمئن ترین ابزارها برای جلوگیری از هرگونه خطر بارداری ناخواسته و بیماری های مقاربتی (ایدز و سایر بیماری های مقاربتی) است. چگونه با خیال راحت از آن استفاده کنیم؟ ما استفاده و نحوه عملکرد آن را برای شما رمزگشایی می کنیم.

 چگونه کاندوم بگذاریم؟

کاندوم مردانه نوعی غلاف لاتکس است که آلت تناسلی را می پوشاند تا پس از انزال اسپرم را جمع آوری کند و در نتیجه از هرگونه تماس بین مایعات مردانه و زنانه جلوگیری کند. بنابراین باید قبل از اولین دخول روی جنس نعوظ مرد انجام شود.

برای اینکه نصب آن درست باشد، چند قانون باید رعایت شود:

 • قسمتی که باید باز شود باید در بیرون باشد، بنابراین قبل از شروع این نکته را بررسی کنید.
 • انتهای کاندوم (مخزن) را فشار دهید تا تمام هوای موجود در آن خارج شود.
 • دومی را در انتهای آلت تناسلی قرار دهید و در حالی که تکیه گاه خود را روی مخزن نگه دارید، کاندوم را به سمت پایه آلت تناسلی باز کنید.

 چگونه کاندوم را برداریم؟

برای برداشتن صحیح کاندوم (قبل از پایان نعوظ)، باید آن را در قاعده آلت تناسلی نگه دارید و گرهی ببندید تا اسپرم مسدود شود. سپس این وسیله را در سطل زباله بیندازید.

تعویض کاندوم در هر بار رابطه جنسی ضروری است و احتمالاً آن را با یک ژل روان کننده ترکیب کنید تا مقاربت آسان شود. به هیچ عنوان نباید دو کاندوم را روی هم قرار دهید.

 چگونه از کاندوم مردانه به درستی استفاده کنیم؟

بسته بندی را با دقت بخوانید و باز کنید

برای شروع، بررسی کنید که بسته بندی کاندوم آسیب نبیند یا پاره نشده باشد و تاریخ انقضا نگذشته باشد.

همچنین لازم است که استانداردهای CE یا NF برای تأیید انطباق خوب کاندوم وجود داشته باشد. هنگام باز کردن بسته کاندوم مراقب باشید که با ناخن یا دندان آسیبی به آن وارد نشود. همچنین یک دهانه را با انگشتان خود ترجیح دهید تا پاره نشود.

از ژل روان کننده استفاده کنید

برای تسهیل نفوذ و بهبود محافظت از کاندوم، علاوه بر روان کننده ای که از قبل روی کاندوم وجود دارد، از یک ژل روان کننده غیر چرب (بر پایه آب) استفاده کنید. از هیچ کرم یا روغن نامناسبی استفاده نکنید، آنها می توانند با متخلخل شدن کاندوم و در نتیجه اجازه عبور مایعات از آن به کاندوم آسیب برسانند.

اندازه مناسب را انتخاب کنید

کاندوم نیز باید در طول مدت گزارش در جای خود بماند. به همین دلیل است که انتخاب کاندوم با اندازه مناسب ضروری است. اگر نه، کاندوم آنطور که باید محافظت نمی کند. اگر کاندوم در جای خود باقی نماند یا پاره شد، باید با یک کاندوم جدید جایگزین شود.

کاندوم سیستماتیک است

اگر شریک زندگی شما روش دیگری را برای پیشگیری از بارداری انتخاب کرده است، این به هیچ وجه استفاده از کاندوم را نادیده می گیرد. این تنها سنگر در برابر گسترش بیماری های مقاربتی است. در مورد آن بین خودتان صحبت کنید و از طرح موضوع در خلوت نترسید، این خیلی مهم است.

خودت را آموزش بده!

با تمرین، نصب و استفاده از کاندوم تسهیل می شود. تمرین کنید تا راحت آن را جلوی همسرتان بپوشید.

 کاندوم مردانه که ترک می‌کند، چگونه باید واکنش نشان داد؟

هنگامی که کاندوم در حین مقاربت ترک می خورد، مهم است که برای شناسایی خطرات آلودگی، ارتباط برقرار کنید. با پرسیدن سوالات درست، در مورد شریک زندگی خود اطلاعات بیشتری کسب خواهید کرد:

 • آیا اخیراً آزمایش غربالگری انجام داده است؟ ;
 • آیا از آن زمان تاکنون رفتارهای پرخطر و رابطه جنسی محافظت نشده داشته است؟ ;
 • آیا او از روش دیگری از پیشگیری از بارداری استفاده می کند؟ ;
 • و غیره.

اگر می‌خواهید بشویید، زیاد اصرار نکنید و از مالش محکم خودداری کنید تا به خودتان آسیب برساند و باعث آلودگی شود. و اگر شک دارید آزمایش بدهید.

کاندوم مردانه باید از همان اولین رابطه جنسی سیستماتیک شود. می توان آن را به تنهایی یا همراه با روش دوم پیشگیری از بارداری، به عنوان مثال، قرص یا IUD استفاده کرد (به این روش محافظت مضاعف گفته می شود).

گاهی اوقات از آن اجتناب می شود، با این وجود تنها محافظت موثر در برابر همه بیماری های مقاربتی است.

 اثربخشی کاندوم مردانه

در صورت استفاده صحیح، کاندوم در 98 درصد موارد مؤثر است. متاسفانه، سوء استفاده، خرابی بالغ بر 15٪ است. بنابراین مهم است که از آن برای همه گزارش ها و در هر زمان از چرخه قاعدگی شریک زندگی خود استفاده کنید، اما همچنین به طور منظم (به ویژه در ابتدای زندگی جنسی) برای پوشیدن و برداشتن آن تمرین کنید.

برای جلوگیری از ریزش اشک (اگرچه بسیار نادر است)، همچنین توصیه می شود از ژل روان کننده استفاده کنید که باعث نفوذ صاف می شود. شما همچنین می توانید آن را با روش دیگری از پیشگیری از بارداری ترکیب کنید تا از بارداری ناخواسته جلوگیری کنید.

برای افرادی که به لاتکس، جزء اصلی کاندوم های مردانه حساسیت دارند، برخی از کاندوم های پلی اورتان غیرحساسیت دارند.

 کاندوم مردانه را از کجا تهیه کنیم؟

کاندوم بدون نسخه در همه داروخانه ها موجود است. همچنین در بسیاری از فروشگاه های عمومی با دسترسی رایگان (سوپرمارکت ها، کافه ها، روزنامه فروشی ها، پمپ بنزین ها و غیره) و در توزیع کنندگان کاندوم موجود در خیابان یافت می شود. بنابراین بدست آوردن آن بسیار آسان است.

هزینه کاندوم مردانه چقدر است؟

قیمت یک کاندوم حدود 56 سنت یورو (قیمت خرده فروشی مشخص) است.

همچنین می توانید کاندوم رایگان را در موارد زیر بیابید:

 • مراکز تست؛
 • مراکز برنامه ریزی؛
 • PMI ها
 • مراکز درمانی و اجتماعی؛
 • در درمانگاه کالج یا دبیرستان

کاندوم تنها مانع در برابر بیماری ها و عفونت های مقاربتی است. بنابراین این نه تنها یک روش پیشگیری از بارداری است و باید در صورت آمیزش جنسی با شریک جدید، سیستماتیک شود.

 

از اینکه زمان ارزشمندتان را به مطالعه این مقاله از همسرتایم اختصاص دادید، بی نهایت سپاسگزاریم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *