[ad_1]

افرادی که فضای زندگی خود را با گیاهان به اشتراک می گذارند اولین قفل را در بهار سال 2020 به طور متوسط ​​کمتر استرس زا تجربه کردند. این نشان می دهد مطالعه ای توسط محققان به رهبری کاتیا پرینی از دانشگاه جنوا در ایتالیا انجام شده است.

دانشمندان از بیش از 4200 نفر از 46 کشور مختلف در مورد وضعیت مسکن خود و نحوه کنار آمدن آنها بین مارس و ژوئن 2020 س askedال کردند.. در آن زمان ، بیشتر شرکت کنندگان به دلیل همه گیری ، تقریباً به طور انحصاری حداقل پنج تا شش هفته در خانه مانده بودند. کسانی که گیاه ندارند یا تقریباً فاقد گیاه هستند بدیهی است که بدتر از دوستداران گیاه سرسخت با این وضعیت کنار می آیند: افراد مبتلا بیشتر از احساسات منفی شکایت می کنند و احساس خوبی ندارند. بیش از نیمی از شرکت کنندگان در این نظرسنجی همچنین اظهار داشتند که مایلند در چهار دیوار خود در حین قفل کردن ، سبزه بیشتری داشته باشند.

با این حال ، تعداد گیاهان در بالکن یا باغ مربوط به رفاه شرکت کنندگان نیست. علاوه بر تعداد گیاهان خانگی ، عوامل زیادی نیز البته تعیین کننده بودند. همچنین بیماری همه گیر تأثیر بیشتری روی افرادی که خویشاوندانی از Covid-19 رنج می برند یا در آپارتمان های کوچک با فضای زندگی کمتر از 40 متر مربع و نور روز کم زندگی می کنند ، داشت. اما حتی افرادی که قبل از شیوع بیماری به ندرت به پیاده روی می رفتند یا تقریباً هرگز در مناطق سبز نبودند ، از قفل شدن بدتر بودند.

تعداد زیادی از مطالعات نشان می دهد که گیاهان و ماندن در طبیعت برای انسان مفید است. به عنوان مثال ساکنان شهر می توانند از داشتن پارک در محله خود استفاده کنند. حمام کردن به اصطلاح در جنگل در سالهای اخیر حتی خیلی سر و صدا ایجاد کرده است: این بدان معنی است که آگاهانه خود را در فضای جنگل غرق کنید – به عنوان مثال ، به عنوان بخشی از یک سفر یک روزه با پیاده روی های دقیق. طبق مطالعات ، چنین اقامتی در طبیعت می تواند اثرات مثبتی بر روی سیستم قلبی عروقی ، هورمونی و سیستم ایمنی بدن داشته باشد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *