[ad_1]

آیا قاعدگی برای تبعیض علیه زنان استفاده شده است؟

آره. در اواخر قرن هجدهم ، برای اولین بار ، این بحث در مورد اینکه آیا زنان نیز باید به تابعیت و فضای عمومی دسترسی داشته باشند وجود داشت. تصادفی نیست که از هر بحثی برای توجیه ظلم به زنان استفاده می شود. هرچه قاعدگی بیشتر با ضعف مرتبط باشد ، بحث های بیشتری برای جلوگیری از تحصیل ، سیاست و یا وکالت در زنان وجود دارد: تحصیل یا کار برای زنان بسیار دشوار است ، آنها می توانند گرفتگی قاعدگی داشته و دیوانه شوند. اگر خانمی خسته باشد ، مربوط به چرخه قاعدگی او است. چرخه قاعدگی غیر منطقی ، غیر قابل اعتماد و ناپایدار بودن زنان را تضمین می کند. اگر در گوگل به دنبال “قاعدگی” و “folie” (آلمانی: madness، madness، note editor) باشید ، ده ها پست از پزشکان را نشان می دهید که خطرات قاعدگی را نشان می دهد.

“ما سرانجام از شر تابوی عادت ماهانه مسیحیان خلاص شدیم. اما تابوی دیگری جای آن را گرفته است ، وظیفه قضاوت. “

امروزه دیگر دوره های قاعدگی دلیلی بر عدم کار به عنوان یک زن یا عدم ورود به سیاست نیست. چه زمانی نقطه عطف بود؟

در اوایل قرن بیستم. تعدادی از عوامل در این امر نقش داشتند. حدود سال 1900 ، در اروپا نسبت به کاهش نرخ زاد و ولد وحشت ایجاد شد. آنها از کاهش جمعیت می ترسیدند. ایده: ما به یک تصویر قوی از زنان نیاز داریم و باید از این ایده که زنان همیشه خسته هستند و از قاعدگی رنج می برند دور شویم. همچنین یک جنبش فمینیستی برای دستیابی به حق تحصیل و پزشک یا وکیل شدن در حال مبارزه بود. و در طول جنگ جهانی اول ، زنان کار مردان غایب یا افتاده را بر عهده گرفتند ، و مشخص شد که زنان از طبقات بالاتر اجتماعی نیز می توانند به طور محکم کار کنند. این به خوبی با سرمایه داری در حال ظهور پیش رفت: کارگران باید همیشه در دسترس باشند. در همان زمان ، برای اولین بار ، دانش مبتنی بر علم در مورد چرخه زن و هورمون های جنسی وجود داشت. ممکن است تصور شود که خوب است زنان را قوی و قدرتمند ببینیم. ما سرانجام خود را از تابوی قاعدگی مسیحیان رها کردیم. اما تابوی دیگری جای آن را گرفته است ، وظیفه قضاوت. از ابتدای قرن بیستم ، زنان باید وانمود کنند که قاعدگی ندارند.

این فکر که باید قاعدگی را پنهان کنیم از کجا آمده است؟

در آغاز به عنوان بخشی از آموزش دختران ، کاملاً آگاهانه استفاده می شد. با این پیام که زنان به هیچ وجه قربانی قاعدگی نمی شوند ، ضعیف نیستند. این تا حدی به معنای تقویت زن بود. اما قیمت آن بالا بود: یک تابو جدید. این هنجار هنوز مردانه بود ، زنان مجاز به شرکت بودند ، به شرطی که به خود اجازه ندهند که چیزی با بدن آنها متفاوت است. تامپونی که در دهه 50 در بازار ظاهر شد از این لحاظ یک امر خیرخواهانه بود. این حتی یک روش بهتر برای پنهان کردن خونریزی نسبت به باند بود.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *