[ad_1]

“گزینه جدید ممکن است غالب شود ، خصوصاً در مواردی که تصور می شود اکثریت مردم ایمن سازی شده اند.”
(جسی بلوم ، زیست شناس تکاملی)

در حقیقت ، جهش جدیدی در Sars-CoV-2 در منطقه آمازون یافت می شود: P.1. این نوع اولین بار هنگامی که در خارج از کشور بود کشف شد: در ژاپن ، کارکنان آزمایشگاه جهش را در چهار مسافر از منطقه آمازون پیدا کردند. در یک تجزیه و تحلیل P.1 جهش های مشابه دو نوع ویروس شناخته شده ، B.1.1.7 از انگلستان و 501Y.V2 از آفریقای جنوبی. این دو مطالعه اولیه نشان داد که اگرچه منجر به بیماری شدیدتری نمی شوند ، اما نسبت به Sars-CoV-2 قبلی مسری ترند.

جسی بلوم ، یک زیست شناس تکاملی در مرکز تحقیقات سرطان فرد هاچینسون در سیاتل ، این مسئله را نگران کننده دانست: “هر بار که جهش های یکسان ظاهر و به طور مستقل گسترش یابد ، این یک نشانه قوی است که این جهش ها در حال افزایش قابل توجه هستند مزیت تکاملی. «

علاوه بر این ، P.1 از آمریکای جنوبی در حال حاضر نشان می دهد که نرخ جهش بالاتر است. بنابراین ممکن است این پاتوژن اصلاح شده دارای خصوصیات جدید قابل توجه دیگری نیز باشد. اولین ، بیماران تازه آلوده نیز پیدا شدند. بلوم می گوید: “این واقعیت که این نوع در همه مکان ها در اینجا ظاهر شده است ، ممکن است نشانه ای باشد که در آنجا قسمت عظیمی از جمعیت در حال ایمن سازی هستند ، در حال افزایش است.”

“نوع ماناوس قسمت خاصی از پروتئین را تغییر می دهد که می تواند آنتی بادی های ضد Sars-CoV-2 را خنثی کند”
(فرناندو اسپیلکی ، ویروس شناس)

فرناندو اسپیلچی ، ویروس شناس در دانشگاه Feevale در منطقه پورتو آلگره برزیل ، وقتی نگاهی دقیق به جهش های این ویروس بیندازد ، نشانه دیگری از این مسئله را می بیند: می تواند آنتی بادی های ضد Sars-CoV-2 را خنثی کند. “

اما همه اینها هنوز فقط نشانه اولیه است. کاملاً قطعی نیست که نوع جدید ویروس از دفاع ایمنی بدن که در Sars-CoV-2 آموزش دیده اند ، عبور می کند. ممکن است در موارد منفردی که عفونت دوم اتفاق افتاده باشد ، علت ایجادکننده پاتوژن نباشد ، بلکه سیستم ایمنی بدن بیمار باشد. سیستم ممکن است چگونگی جلوگیری از Sars-CoV-2 را در چند ماه گذشته فراموش کرده باشد.

همچنین مشخص نیست که ویروس اصلاح شده چگونه به واکسن های موجود Covid-19 پاسخ می دهد. هنوز هیچ مدرکی از مقاومت وجود ندارد. با این حال ، برخی از محققان این واقعیت را که پاتوژن به سرعت چندین بار در نقاط مهم تغییر کرده است ، به عنوان علامت سازگاری سریع Sars-CoV-2 با واکسن ها تفسیر می کنند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *