[ad_1]

طبق یک مطالعه ، حدود 1.1 میلیون کودک در سراسر جهان حداقل یک والد یا مادربزرگ و مادربزرگ را که در نتیجه بیماری همه گیر تاج و تخت مراقبت می کرد ، از دست داده اند. این برآورد برای دوره مارس 2020 تا آوریل 2021 اعمال می شود ، محققان اطراف ست فلکسمن از کالج امپریال لندن گزارش در لانست. اگر سایر اقوام مسن دیگر را که در خانه زندگی می کنند اضافه کنید ، بیش از 1.5 میلیون کودک سرپرست خود را از دست می دهند.

مرجع بهداشتی ایالات متحده NIH در بیانیه ای درباره این مطالعه می نویسد ، این یک پیامد قابل توجه و تاکنون نادیده گرفته شده از همه گیری است. این تحلیل به وضوح نشان می دهد که حمایت روانی – اجتماعی و اقتصادی از این کودکان باید نقشی اساسی در واکنش همه گیر داشته باشد.

به عنوان مبنای مطالعه ، محققان ، از جمله ، از داده ها در مورد تولد و مرگ از تاج از حدود دو دوازده کشور استفاده کردند ، که آنها را خارج از استنباط کردند. از آنجا که داده ها در همه جا به یک اندازه جمع آوری نشده اند ، طبق گفته دانشمندان ، این ارقام تنها می توانند تقریبی باشند – احتمالاً کاملاً دست کم گرفته شده اند.

تعداد کودکان یتیم به دلیل بیماری همه گیر یتیمان به خصوص در ارتباط با جمعیت در آفریقای جنوبی ، مکزیک ، برزیل و کلمبیا و غیره بسیار زیاد است. تعداد کودکانی که پدر خود را از دست داده اند دو تا پنج برابر بیشتر از فرزندان مادر خود را از دست داده اند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *