[ad_1]

رابرت فول ، محقق بیومکانیک از دانشگاه کالیفرنیا ، برکلی ، می گوید سرعت و سهولت حرکت سنجاب ها در محیط سخت و غیرقابل پیش بینی سایبان “دیدنی است”. ظاهراً حیوانات چندین بار در حالی که بدن آنها بلند است می پرند ، اما با خیال راحت بر روی شاخه های در حال چرخش فرود می آیند. فول توضیح می دهد که چگونه آنها این کار را انجام می دهند ، “چگونه می دانید که بدن شما قادر به چنین جهش هایی است؟”

مدیریت بدن حیوانات کوچک با خز نه تنها تماشایی شگفت انگیز است ، بلکه آشکار است – هم از دیدگاه کاملا دانشگاهی و هم برای مثال برای سازندگان ربات. شاید برخی از جنبه های طراحی روبات های هوشمند را سنجاب ها بتوانند کپی کنند ، مانند مزایای یک ستون فقرات انعطاف پذیر یا چنگ زدن به پنجه های تیز برای فرود ماهرانه.

سنجاب ها برای شاهکارهای جسورانه خود از هر چیزی که بین قلم موهای خود قرار دارد استفاده می کنند. گرگوری برنز ، که در حال تحصیل بیومکانیک در کالج سیهنا در لودونویل نیویورک است ، می گوید: “شما حافظه بسیار خوبی دارید.” سنجابی که می بینید با عجله از پارک عبور می کند ، احتمالاً مسیری را طی می کند که قبلاً طی کرده و روی نقشه ذهنی ثبت شده است. توانایی جوندگان سخت کوش ، هنگام فرا رسیدن زمستان سرد ، برای به خاطر سپردن مکان مغازه های متعدد آجیل فروشی که در قلمرو خود پنهان کرده اند ، مشخص است. ناتانیل هانت ، که در بیومکانیک در دانشگاه نبراسکا در اوماها تحصیل می کند ، می گوید این نوع ذخیره سازی آنها را از سایر ساکنان درختان ، مانند بسیاری دیگر از نخستی ها متمایز می کند. او می گوید که ترکیب ترکیبی توانایی یادگیری و انعطاف پذیری پاسخگو برای هر ربات خوب به نظر می رسد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *