[ad_1]

فلیکس شنبرود نیز چنین نمونه هایی را می شناسد. به عنوان مثال ، وقتی شخصی اغلب با روحیه بد ، عصبانی یا تحقیر آمیز به نظر می رسد ، حتی اگر چنین احساسی نداشته باشد – پدیده ای که گاهی اوقات در عموم “صورت سگ ماده در حال استراحت” نامیده می شود. “در نتیجه ، افراد اطراف شما ممکن است هر بار کمی نامطلوب تر نسبت به آن شخص واکنش نشان دهند.” یک بازخورد منفی در ابتدا تفاوت چندانی ایجاد نمی کند. اما اگر افراد بارها و بارها اینگونه رفتار کنند ، ممکن است فرد مبتلا در یک نقطه لاغر شده یا کنار رود.

در هر صورت ، شما باید با دقت نگاه کنید تا ببینید آیا یک اثر کوچک واقعاً در طول زمان جمع می شود یا خیر ، هشدار می دهد Schönbrod. یا اینکه آیا همه چیز برای نجات افتخار روانشناسی مطرح شده است.

دریابید که واقعاً چه اهمیتی دارد

مداخلات روانشناختی به وضوح نشان می دهد که ارزیابی صحیح اثرات چقدر اهمیت دارد. برای مثال افرادی که روان درمانی را شروع می کنند ، اغلب رنج های زیادی را تجربه می کنند. علاوه بر این ، درمان زمان و هزینه دارد. بنابراین فقط روانشناسان نیستند که علاقه زیادی به یافتن کدام مداخلات در عمل دارند. اغلب تمرکز اصلی مطالعات قبلی این است که آیا بین گروه های تحت درمان و کنترل تفاوت آماری معنی داری وجود دارد یا خیر. اگر اثری وجود دارد ، اندازه آن را بررسی کنید. اما روانشناسان مدتهاست در مورد اهمیت این امر در عمل بحث کرده اند.

فلیکس شانبرود می گوید: “این ایده جدیدی است که ببینیم آیا آزمایشکنندگان متوجه تغییر می شوند یا خیر.” روانشناسان فرید انوری و دانیل لاکنز از دانشگاه صنعتی آیندهوون احساسات افراد را در دو زمان مختلف در سال 2021 بررسی می کند.به برای این منظور ، آنها باید در مقیاس های مختلف نشان دهند که در حال حاضر چقدر احساسات خاصی را تجربه می کنند (مانند هیجان ، غرور ، عصبی بودن یا ناراحتی). علاوه بر این ، محققان می خواستند در مطالعه دوم بدانند که آیا شرکت کنندگان به طور کلی نسبت به دور اول سوالات احساس بهتری دارند یا بدتر. اگرچه انواري و لاكنز مي توانستند تغييراتي را در سنگ هاي خود مشاهده كنند ، اما برخي از افراد احساس مشابهي با قبل داشتند – بنابراين از نظر ذهني آنها هيچ تفاوتي را احساس نمي كردند. به گفته Felix Schönbrodt ، از چنین نتایجی می توان برای مطالعات مداخله ای استفاده کرد. “به این ترتیب ، شما می توانید تعیین کنید که تغییر در ابزار اندازه گیری روانشناختی چقدر باید باشد ، به طوری که بیمار همچنین می تواند به طور ذهنی بهبود قابل توجهی را احساس کند.”

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *