[ad_1]

آنها مانند کرم های بزرگ زرد به نظر می رسند. اگر آن چشمهای سیاه و ریز نبود. در حقیقت دوزیستان خزنده به دوزیستان و در نتیجه به مهره داران تعلق دارند. با این حال ، همانطور که از نام میانی آنها “blindwühlen” نشان می دهد ، اعضای بینایی آنها ظاهراً عقب رفته اند. این حیوانات در زمین یا بستر جنگل بارانی پنهان زندگی می کنند ، به همین دلیل تیمی به سرپرستی زیست شناس Reina Bell از آکادمی علوم کالیفرنیا تنها اکنون توانسته اند معمای بیش از 100 ساله را حل کنند: در مجله Molecular Ecology ، این گروه توصیف می کند که نه تنها یک بلکه دو گونه دوزیستان عجیب و بی پا در جزیره سائو توم آفریقا وجود دارد..

این جزیره و جزایر همسایه در خلیج گینه به دلیل تنوع زیستی خود ، نقطه کانونی برای تکامل محسوب می شوند و بسیاری از گونه های جنگل انبوه باران هنوز توصیف نشده و یا مطالعه کمی دارند. این امر به ویژه در مورد حیواناتی که سبک زندگی مخفی دارند ، صدق می کند. دوزیستان زیر آب در حال حاضر به دو گونه تقسیم شده اند: نماینده شمالی و دیگری در قسمت جنوبی جزیره اصلی ، که زرد و دارای لکه های قهوه ای است. سپس آنها به طور مکرر به یک گونه ترکیب می شوند یا دوباره از هم جدا می شوند.

بنابراین بل و شرکت ژنوم 85 دوزیستان خزنده را که در 21 مکان در سائو توم جمع شده بودند ، بررسی کردند. در حقیقت ، به نظر می رسد که آنها دو گونه مختلف هستند که در یک منطقه گذار با یکدیگر جفت می شوند و با یکدیگر مخلوط می شوند. این دو گونه حدود 300000 سال پیش از یکدیگر جدا شدند: در زمانی که فوران های آتشفشانی در این جزیره بیشتر بود.

سرقت دوزیستان در سائوتومهبار …

© اندرو استنبریج (با جزئیات)

دوزیستان مخفیانه به دست محقق می افتد آنها مانند کرم های خاکی به نظر می رسند ، اما در گروه دوزیستان قرار دارند: دوزیستان خزنده بدون پا که در زمین زندگی می کنند.

در آن زمان ، جریانات گدازه موانع غیرقابل حلی برای ساکنان خاک دوستدار رطوبت تشکیل داد ، بنابراین جمعیت های مختلف از هم جدا شدند. فقط در هنگام فرسایش سنگ سخت دوباره سهام با هم تماس گرفتند ، اما آنها فقط در مناطق انتقال ترکیبی شدند.

برخلاف گونه های مرتبط ، دوزیستان نافذ سائو تومئه راحت تر مطالعه می شوند: آنها زمان کمتری را در زمین می گذرانند و بیشتر در سطح زمین دیده می شوند. این س theال را ایجاد می کند که حیوانات زرد چگونه به طور قابل توجهی از شکارچیان اجتناب می کنند یا چگونه آنها در برابر آنها واکنش نشان می دهند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *