[ad_1]

ظاهراً ، گیاهان از گاز برای هشدار دادن به ریشه های خود در مورد لایه های نفوذ ناپذیر خاک استفاده می کنند. مانند دانشمندانی که با مالکوم جی کار می کنند. بنت از دانشگاه ناتینگهام در مجله “Science” گزارش ، آنها از هورمون گیاهی فرار اتن به عنوان سنسور برای خاکهای متراکم استفاده می کنند که در آنها تشکیل ریشه دشوار است. برای آزمایشات ، تیم تحقیقاتی ژنوم گیاهان برنج و شاهی را اصلاح کرد به طوری که آنها دیگر به اتن پاسخ نمی دهند. محققان سپس متوجه شدند که گیاهان اصلاح شده از این طریق در لایه های فشرده عمیق تر می شوند.

نحوه درک و اجتناب گیاهان از خاک فشرده در تحقیقات بحث برانگیز است. رشد گیاهان متوقف می شود زیرا دیگر نمی توانند زمین را تحت فشار قرار دهند – در این صورت رشد از نظر مکانیکی متوقف می شود. فرضیه دیگر این است که برخی از اعضای حسی حکم می کنند که متوقف شوند.

مطالعه ای که توسط بنت و همکارانش انجام شده است ، مورد دوم را نشان می دهد. بر این اساس ، اتن به عنوان حسگر عمل می کند: بافت ریشه هورمون را آزاد می کند و سپس به خاک نفوذ می کند. اگر خاک خیلی سخت باشد ، اتن در ریشه جمع می شود – و بدیهی است که به او می گوید دیگر رشد نکند. در هر صورت ، این واقعیت پشتیبانی می کند که گیاهان اصلاح شده در آزمایشات محققان در عمق خاک متراکم از انواع حیوانات وحشی اصلاح نشده نفوذ می کنند.

تراکم خاک یک مشکل رو به رشد در کشاورزی است. طبق آژانس محیط زیست فدرال ، 10 تا 20 درصد از زمین های کشاورزی در آلمان تحت تأثیر تراکم قرار دارد. یکی از مهمترین دلایل استفاده از ماشینهای سنگین است. در خاکهای فشرده عملکرد در بعضی موارد به طور قابل توجهی کاهش می یابد. از یک طرف ، گیاهان ریشه های کوتاه تری در خاک های فشرده ایجاد می کنند. از طرف دیگر ، آب نفوذ نمی کند و زندگی خاک ، که بر باروری تأثیر می گذارد ، نیز تحت تأثیر قرار می گیرد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *