[ad_1]

در تکامل انسان ، آناتومی اندام علاوه بر مخ ، نقش مهمی نیز دارد: به شما کمک می کند تا روی دو پا راه بروید تا بتوانید دستان خود را آزاد کرده و از ابزار استفاده کنید. و این هنگامی که انگشت شست به صورت آناتومیکی در برابر انگشتان دیگر قرار می گیرد ، حتی بهتر عمل می کند: فقط این انگشت شست “مخالف” پنجه های کوهنوردی میمون را به ابزار دقیق مانند نیروی انسانی تبدیل می کند. مدتهاست که از نظر علمی بحث برانگیز است که تغییرات آناتومیک آغاز شده است. اکنون تیمی به سرپرستی الکساندروس کاراکوستیس از دانشگاه توبینگن تلاش کرده است تا با رویکرد فنی جدید این موضوع را کشف کند. تیم می آید در مجله “زیست شناسی فعلی” به این نتیجه رسید که احتمالاً انگشت شست اجداد ما حدود دو میلیون سال پیش بسیار ماهرتر شده اند – به عنوان مثال با ظهور انسان راست قامت. اما این به سختی تنها فردی بود که دارای نشانگر شست مفید بود.

برخلاف برخی از گروه های قبلی ، محققان نه تنها ساختارهای اسکلتی دست های مختلف انسان های ماقبل تاریخ و اولیه را مورد بررسی قرار داده اند. در عوض ، آنها از نقاط اتصال عضلات به استخوان های انگشتان شروع کردند و در واقع عضلات دست را به صورت سه بعدی مدل کردند تا نتیجه گیری بیومکانیکی انجام دهند. بنابراین آنها مهارتی را که دست انسانهای مدرن آناتومیکی اولیه ، نئاندرتالها ، همو نالدی و استرالوپیتکوس قدیمی تر.

مدل 3-D آناتومی اولیه دست انسان بار …

© Katerina Harvati / Alexandros Karakostis / Daniel Höfle (جزئیات)

مدل 3-D آناتومی اولیه دست انسان تیم تحقیقاتی تحرک دستهای مختلف اولیه و قبل از انسان روی رایانه را مدل می کند. اساس ، نقاط اتصال عضلات بود که روند احتمالی فیبرها و بافت های عضلانی را نشان می دهد.

بر این اساس ، اولین شواهد از نقش انعطاف پذیر شست را می توان در انسان های سایت Swartkrans یافت ، که حدود دو میلیون سال پیش در آفریقای جنوبی زندگی می کردند – آنها اعضای اولیه جنس هستند همو یا آن پارانتروپوسکه ظاهراً هر دو قبلاً حیواناتی را شکار کرده بودند و قادر به قصابی آنها بودند. انگشت شست بزرگتر Australopithecus sediba در مقابل ، مهارت او بیشتر شبیه انگشت شست یک شامپانزه بود ، همانطور که تجزیه و تحلیل نشان می دهد. این تعجب آور است زیرا اعتبار استفاده از ابزارهای سنگی به استرالوپیتکه نیز تعلق دارد. یافته ها از دست ها نیز کاملاً در تصویر قبلی نمی گنجد همو پوشید: تاکنون هیچ اثری از استفاده از ابزار در مکان های این گونه اولیه انسان تا حدودی مرموز با مغز نسبتاً کوچک یافت نشده است که احتمالاً 250 هزار سال پیش زندگی می کرده است. دستان H. nadeli اما برای آن مهارت کافی است. شاید ، همانطور که محققان در مطالعه خود بحث کردند ، در اینجا روشن است که حجم مغز ، کمتر از پیچیدگی آن ، می تواند دستاوردهای فنی و فرهنگی یک فرد اولیه را تعیین کند.

به طور كلی ، محققان گمان می كنند كه مهارت مهارت دست ها ، كه منجر به كارآیی بیشتر در شكار می شود ، و انبساط تدریجی مغز كه دست به دست هم می دهد و از فرصت های غذایی بهتر برخوردار هستند ، به یكدیگر وابسته هستند. شاید این باعث ایجاد انگیزه ای تکاملی شود ، و سپس او به آن انگیزه داد انسان راست قامت به او اجازه داد اولین گونه گسترده انسانی شود.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *