[ad_1]

حتی افراد اولیه احتمالاً به ویروس های سرماخوردگی آلوده شده اند که تا امروز ما را آزار می دهد. نتیجه گیری این است که یک گروه کاری به سرپرستی سوفی هولتسمارک نیلسن از دو ژنوم ویروسی بیش از 31000 سال قدمت ، که وی از دندانهای شیری یافت شده در سیبری بازسازی شد. همانطور که تیم در پستی در “bioRxiv” گزارش دادند ، که هنوز بررسی نشده است، ویروسها به خطوط 1 و 2 آدنو ویروس C انسان تعلق دارند ، که تا به امروز باعث سرماخوردگی خفیف در کودکان می شود و تقریباً از اقوام امروزی آنها قابل تشخیص نیست. بر اساس اختلافات ژنتیکی ، کارشناسان تخمین می زنند که این دو خط حدود 700000 سال پیش – صدها هزار سال قبل از ظهور انسان های مدرن – از یکدیگر جدا شده اند. آنها احتمالاً انسانهای ماقبل تاریخ و اولیه را آلوده کرده و به راحتی در کشتی مانده اند.

دو دندان شیری دو کودک مختلف از شهر یانا در شمال شرقی سیبری ، تقریباً 500 کیلومتری شمال دایره قطب شمال آمده است. آب و هوای قطب شمال احتمالاً به حفظ ساختار ژنتیکی ویروس کمک کرده است. هنگامی که ویروس ها از طریق جریان خون وارد دندان ها می شوند و از آنجا که اکثر سلول های دندان خود را تجدید نمی کنند ، دندان های شیری حاوی یک کتابخانه کامل از ویروس ها هستند که کودکان تا زمانی که دندان های خود را از ده تا دوازده سالگی از دست نمی دهند در تماس هستند. علاوه بر سرماخوردگی ، گروه کاری قطعات چهار ویروس مختلف تبخال از جمله ویروس سیتومگال را شناسایی کرد. این تیم با توالی بخشهای جداگانه ژن و – با در نظر گرفتن رویدادهای نوترکیبی که ویروسها مقدار زیادی ماده ژنتیکی را مبادله می کنند – ژنومهای بسیار متلاشی شده را مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند – آنها را با ژنومهای مرجع ویروسهای مدرن مقایسه کرد.

معلوم شد که آدنو ویروس های بسیار نزدیک با یکدیگر بسیار متفاوت از اعضای مدرن از جنس مربوطه هستند. با استفاده از تفاوت بین ویروس های یانا و نمونه های مدرن آنها ، گروه کاری فرکانس تقریبی جهش های تصادفی را در ژنوم محاسبه کرد. سپس با استفاده از این عدد ، بر اساس تفاوت بین ویروس های یانا ، محاسبه کرد که خطوط 1 و 2 حدود 700000 سال پیش از هم جدا شده اند. این عدد هنوز بسیار نامشخص است ، زیرا فقط بر اساس دو ژنوم استوار است. این کشف که برخی از عوامل بیماری زا از دوران باستان با ما بوده و با ما تکامل یافته اند جای تعجب نیست. کارشناسان ، از جمله که انواع مختلفی از پاتوژن های مالاریا به انسان های اولیه حمله کرده اند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *