[ad_1]

در حال حاضر ، این درست است پاتاگوتیتان مایوروم به عنوان یک کلوسوس در میان حیوانات خشکی: از بینی تا انتهای دم تقریباً 70 تن وزن و تقریباً 35 متر طول ، از نهنگ آبی سبک تر بود ، اما همچنین کمی بزرگتر بود – نیازی به ذکر فیل ها نیست. در آرژانتین ، با این حال ، دیرین شناسان اطراف Alejandro Otero از Facultad de Ciencias Naturales y Museo در La Plata در حال بررسی استخوانهایی هستند که مربوط به استخوانهای پاتاگوتیتان مایوروم هنوز هم پیشی بگیرید. آنها یافته های خود را در “تحقیقات اعتباری” توصیف می کنند.

دانشمندان بر اساس استخوان های فسیلی می نویسند: این نوع دایناسور که قبلاً نامش نبود ، ده تا بیست درصد بزرگتر از گونه آن بود: تاکنون ، بیش از 20 مهره بزرگ دمی و قسمت هایی از مفصل ران قرار گرفته است. تفاوت های مختلف با استخوان های اعضای دیگر این گروه دینو نشان می دهد که این در واقع یک گونه جداگانه است. همچنین در کاوش های بعدی باید در صورت امکان استخوان های پای حیوان مشخص شود. فقط در این صورت است که می توان اندازه واقعی sauropod را تخمین زد. دانشمندان متقاعد شده اند که اسکلت می تواند تا حد زیادی کامل شود.

بقایای این بقایا در سال 2012 در دره رودخانه ای در استان Neuquen کشف شد و حفاری واقعی آن در سال 2015 آغاز شد. گیاهخوار گلوی طولانی دم و دراز در حدود 98 میلیون سال پیش در جمع دیگر دایناسورهای بزرگ زندگی می کرد. مانند تمام دایناسورهای دیگر ، ساوروپادها نیز در انتهای کرتاسه از بین رفتند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *