[ad_1]

دهانه بیشتر بدن پستانداران برای دفع ادرار ، اجابت مزاج یا جفت گیری متفاوت است. با این حال ، دایناسورها احتمالاً فقط یک شکاف داشتند ، که هم به عنوان خروجی دستگاه گوارش و هم محل تولید مثل کلوآکا عمل می کرد. اکنون ، برای اولین بار ، محققان از برخی فسیل ها برای توصیف جزئیات چنین “روزنه ای به روی همه” استفاده کرده اند ، همانطور که توضیح داده شده است. در مجله “زیست شناسی فعلی” من گزارش میدم. این خط ممکن است چیزی در مورد زندگی جنسی غول های بدوی نشان دهد.

اگرچه اکنون چیزهای زیادی در مورد دایناسورها و شکل ظاهری آنها به عنوان موجوداتی پر ، پوسته پوسته و شاخدار شناخته شده است ، اما به دلیل عدم یافتن یافته های مناسب ، تاکنون کمی مورد مطالعه قرار گرفته است. رابرت نیکولز ، که در این مطالعه شرکت داشت ، در یک بیانیه مطبوعاتی گفت: “به عنوان یک پیش نویس سرخپوشان ، کاملاً شگفت آور بود که توانایی توانایی در بازسازی یکی از آخرین ویژگی های باقی مانده را داشته باشیم که در مورد دایناسورها نمی دانستیم.”

گودال دایناسورها بی نظیر بود

بازسازی توسط فسیل های حفظ شده در فرانکفورت امکان پذیر شد Psittacosaurus (SMF R 4970). دایناسور اندازه پرنده در طول زندگی خود به اندازه لابرادور بود و حدود 130 تا 100 میلیون سال پیش در شمال شرقی چین امروزی در اوایل کرتاسه زندگی می کرد.

“این تنها فسیل باقی مانده با مخزن است. به همین دلیل این اولین نگاهی است که به نظر می رسد با یک دایناسور چگونه است. ” تیم تحقیقاتی کلوآکا بازسازی شده سه بعدی را با مناطق مربوطه بدن مهره داران مدرن زمین مقایسه می کند.

این نمونه از Psitacosaurus از موزه Senckenberg für Naturkunde الگوهای پوست و رنگدانه ها ، و همچنین اولین و تنها مخزن شناخته شده را حفظ کرده است.بار …

© جیکوب وینتر ، دانشگاه بریستول و باب نیکولز / Paleocreations.com 2020 (گزیده ای)

SMF R 4970 | با این یکی Psittacosaurus– نمونه ای از موزه Senckenberg für Naturkunde نمونه هایی از چرم و رنگدانه ها و همچنین اولین و تنها گودال شناخته شده را حفظ کرده است.

نتیجه: طبق گفته وینتر ، گودال کاملاً منحصر به فرد است در مقایسه با نزدیکترین بستگان زنده خود ، پرندگان و نزدیکترین ها ، تمساح ها. واضح است که گودال با ملانین رنگی شده و برای سیگنال ها و ارتباطات استفاده می شده است. “این قطعاً در مورد جفت گیری و رابطه جنسی است.” این روزها درست مثل بابون ها و برخی از سمندرها است. نویسندگان همچنین اظهار داشتند که لوب های بزرگ و رنگی در دو طرف دهانه ممکن است غدد معطر مشک داشته باشند ، همانطور که تمساح شناخته شده است.

فسیل آلت تناسلی نادر است

چگونه رابطه جنسی دایناسورها امروزه بحث برانگیز است: آیا آنها پنجه های خود را فشار داده اند یا مردان آلت تناسلی داشتند؟ وینتر توضیح می دهد: “اکثر پرندگان یک ترکیب نفوذی ندارند.” آنها کاری به نام بوسه فاضلاب انجام می دهند. “اما اردک ، شترمرغ و بستگان آنها آلت تناسلی دارند.” و تمساح ها. نویسنده این تحقیق می گوید: “آنچه از كلوكا بازسازی شده می توانیم مشاهده كنیم این است كه برای استفاده از آلت تناسلی مرد مناسب است” اما نمی توان گفت مرد یا زن است زیرا كلوآكا بسیار شبیه به هم است. “

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *