[ad_1]

محافل تردیدآمیز درباره واکسیناسیون Covid برای جوانان چیزی می خوانند: “واکسن های ژنی تجربی برای کودکان!” ، آنها می گویند ، به یک روش یا دیگری ، آنها علیه بیماری واکسینه می شوند که “خطر آن کمتر از آنفلوانزا نیست!” اکنون برخی می خواهند “وقتی تهدید به واکسیناسیون اجباری گسترده برای کودکان وجود دارد” مهاجرت کنند ، برخی دیگر حتی می خواهند “ببینند که مراکز واکسیناسیون چگونه می سوزد”. احمق تردید سالم ، همیشه شاد. اما آدم باید مدت زیادی روی زمین بماند.

بنابراین بهتر است واقعی و چند سایز کوچکتر باشد. اول از همه: کسی که در واکسیناسیون کودکان و نوجوانان مبتلا به Covid شک دارد ، لازم نیست فقط به موارد شیب دار بچسبد. لازم به یادآوری است که در گروه جوانان در واقع خطر کمتری بیماری شدید کوید 19 وجود دارد – و این باید در هنگام خنثی کردن خطر احتمالی واکسیناسیون مورد توجه قرار گیرد. کودکان معمولاً کمتر دچار بیماری جدی می شوند ، حتی گاهی بدون علامت هستند و فقط تعداد کمی مرگ وجود دارد.

طب مدرن چه کاری می تواند انجام دهد؟ آیا هومیوپاتی مفید است؟ یک پزشک خوب چه کاری انجام می دهد و بیمار چه نقشی دارد؟ دکتر و نویسنده کتاب “آنچه واقعاً کار می کند” ناتالی گرامز در آنها بحث شده است ستون “زمان کارکرد گرم” توسعه ، مشکلات و شکایات آشکار در صنف آنها. می توانید تمام قسمت ها را اینجا بخوانید.

در تعادل هوشیار ، خطر فردی عفونت کووید برای کودکان و نوجوانان باید در برابر خطر واکسیناسیون علیه کرونا و مزایایی که محافظت از واکسیناسیون ارائه می دهد ، سنجیده شود.

در اینجا چند شکل آورده شده است: تشخیص Covid-19 “فقط” حدود نه درصد از کل بیماری ها را در افراد زیر 18 سال تشکیل می دهد – کمی در مقایسه با جمعیت عمومی. با این حال ، این موارد نیز شدت بیماری را افزایش می دهد. مشکلات بعدی ممکن است بوجود آید که ارزیابی آنها دشوار است. این در حال حاضر شناخته شده است بیماری تهدید کننده زندگی MIS-C (بیماری التهابی چند سیستم در کودکان ، همچنین PIMS)که در آن فرآیندهای التهابی شدید می تواند همزمان در چندین اندام رخ دهد: در حدود 50 درصد از جوانان مبتلا با ویروس اثبات شده Sars-CoV-2 همراه است. واکسیناسیون می تواند خطر ابتلا به این بیماری و همچنین انواع “Long Covid” بیماری را به حداقل برساند. از نظر من ، این را نمی توان نادیده گرفت و اینکه آیا در عوض عفونت Sars-CoV-2 قابل قبول است ، تردید آور به نظر می رسد.

و اما خطر واکسیناسیون برای فرد چیست؟ مقامات تصویب با ارزیابی کار کردند. در اتحادیه اروپا ، تصویب در حال حاضر به احتمال زیاد برای کودکان 12 ساله و بالاتر تمدید می شود. در ایالات متحده ، سازمان غذا و دارو (FDA) اسنادی را در مورد روند تجزیه و تحلیل منتشر می کند ، زیرا بخشی از تأیید واکسن Biontech / Pfizer از سن دوازده سالگی تفاوت معنی داری با دارونما ندارد (مقادیر 0.4 و به ترتیب 1/0 درصد). روند تأیید هنوز ادامه دارد ، مقامات هنوز در حال بررسی و تأیید هستند و خطر در ادامه بررسی خواهد شد – اما به طور کلی مشخص است که مزایای واکسیناسیون حتی در گروه سنی جوان بیش از خطرات احتمالی است. این امر به ویژه هنگامی صادق است که چنین کاری را در نظر بگیرید جوانان بالقوه سالم واکسینه شوند.

با این حال ، یک ارزیابی دیگر نیز در ارزیابی خطر وجود دارد: دیدگاه اپیدمیولوژیک. ویروس Sars-CoV-2 تقریباً بومی خواهد شد ، بنابراین احتمالاً به طور دائمی با ما خواهد بود. این میان مدت و بلند مدت را اجتناب ناپذیر می کند. سپس ، از یک سو ، این س arال مطرح می شود که آیا واقعاً می خواهیم اجازه دهیم ویروس در یک گروه جمعیتی بزرگ مانند کودکان و نوجوانان آزادانه گردش کند؟ آیا ما شانس جهش های جدید را برای آزمایش مهارت های دیگر بر روی ما افزایش نمی دهیم؟ مهم این است که آیا ما به طور مداوم سعی می کنیم از طریق واکسیناسیون در منطقه ، آزادی حرکت جامعه ویروسی را محدود کنیم یا اینکه فقط با انتظار برای آلوده شدن کودکان و نوجوانان به آن فضای آزاد می دهیم. ویروس های بیشتر با فرصت های بیشتر به معنای جهش های بیشتر است و همچنین یکی از آنها می تواند دوره های شدید و شدیدی را در جوانانی که تاکنون تحت تأثیر آن قرار نگرفته اند ایجاد کند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *