[ad_1]

تقریباً یک سوم نوجوانان و جوانان آمریكایی كه داروهای روانگردان تجویز می كنند ، متفاوت از آنچه كه انتظار می رفت از آن استفاده می كنند. به عنوان مثال ، برای صعود. تجزیه و تحلیل یک نظرسنجی ملی نشان می دهد که که در مجله آنلاین Family Medicine and Community Health منتشر شد. به ویژه در میان داروهای روانگردان محبوب: محرک و آرام بخش.

این نمونه شامل نوجوانان و جوانان 12 تا 25 ساله ، در مجموع 110556 نفر است. همه آنها در سال 2015 تا 2018 در نظرسنجی ملی نمونه برداری از دارو و بهداشت شرکت کردند.

به طور کلی ، حدود یک سوم (35 درصد) گفتند که آنها یک داروی روانگردان فعال در سال گذشته مصرف کرده اند و نسبت مشابهی (31 درصد) گفته است که از چنین دارویی سو ab استفاده کرده اند. به گفته نویسندگان ، سو abuse استفاده زمانی اتفاق می افتد که فرد دارو را به روشی متفاوت از آنچه که تجویز شده است یا طبق دستور پزشک یا پرستار مصرف می کند.

در حالی که افیون ها متداول ترین داروی تجویز شده هستند ، پاسخ دهندگان بیشتر از مواد محرک و آرام بخش سو استفاده می کنند. از طرف دیگر ، از هر ده پاسخ دهنده یک نفر گفت که حداقل دو داروی روانگردان تجویز شده مصرف می کند ، تقریباً از هر ده نفر (58 درصد) اعتراف کرده اند که یکی از آنها را سو استفاده کرده است. و 87 درصد اذعان دارند که ماده دیگری مانند الکل ، سیگار ، سیگار ، ماری جوانا ، کوکائین ، هروئین ، مواد استنشاقی یا توهم زا را در دوز اشتباه یا در ترکیب نامطلوب مصرف می کنند.

41 درصد افراد 18 تا 25 ساله داروهای روانگردان مصرف کرده اند

مصرف و سو abuse مصرف یک ماده روانگردان تجویز شده با افزایش سن افزایش می یابد. در حالی که از هر چهار نوجوان 12 تا 17 ساله یک نفر گفت که در سال گذشته داروی روانگردان تجویز شده مصرف کرده است ، این میزان در میان افراد 18 تا 25 ساله به 41 درصد رسیده است.

آنچه نیز مورد توجه قرار گرفت: برخی از افرادی که از داروهای خود سو abuse استفاده می کنند ، در نتیجه متوجه فشار روانی شدیدی می شوند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *