[ad_1]

قالب مغز ندارد ، اما هنوز هم می تواند اطلاعات را پردازش کند و بر اساس آن تصمیم بگیرد. طبق یک گروه کاری به سرپرستی مایکل لوین از دانشگاه تافتس در مدفورد ، قالب می تواند Physarum polycephalum نه تنها وجود یک شی ، بلکه اندازه آن را نیز بشناسید و از این اطلاعات استفاده کنید. طبق گزارش وی در “مواد گسترده” از مزایای استفاده می کند فیزاروم در تلاش برای گسترش سطح زیرزمینی استبرای تمایز بین دو جسم دور در اندازه های مختلف و خزیدن به یکی از آنها. مطالعات قبلی نشان داده است که بدن می تواند خاطرات منابع غذایی قبلی را ذخیره کند.

این تفاوت وجود دارد که آیا بدن به سادگی به برخی از سیگنال ها واکنش نشان می دهد یا اطلاعاتی را از این نوع سیگنال ها استخراج می کند ، آنها را پردازش می کند و بنابراین تصمیم می گیرد. برای مورد اخیر ، مدت هاست که متخصصان فکر می کنند سلول های عصبی مورد نیاز است. اما قالب مخاط جیر جیر فیزاروم چنین عملکردهایی را بدون این سلولها یا حتی هر سلول انجام دهید. بدن شبیه آمیب آن از غشای سلولی تشکیل شده است که یک پلاسمای سلول مشترک را که هسته های سلول بی شماری در آن شنا می کنند ، احاطه کرده است. به این ساختار سنسیسیوم گفته می شود. قالب با کشش لوله ها در همه جهات حرکت می کند ، سپس از طریق آنها سنسیسیوم به محل مورد نظر جریان می یابد.

گروه کاری بدنه را در وسط ظرف پتری قرار داد که ته آن با ژل انعطاف پذیر پوشانده شده بود. در انتهای مخالف ظرف ، آنها دیسکهای گرد لیوان را روی ژل قرار دادند و سپس اسفنج را در تاریکی راه دادند. مشخص شده است که قارچ توده های شیشه را حس می کند. کارشناسان لوین گمان می کنند که ضربان موزون سینسیتیا به قارچ کمک می کند تا تنش های کششی در سطح قنات را جذب کند. آزمایشات نشان می دهد که دسته ای از پروتئین های غشایی ، پروتئین های TRP مانند ، کمک می کنند. این پروتئین ها در ارگانیسم های دیگر نیز دچار استرس می شوند – و هنگامی که تیم قارچ را با یک مهار کننده پروتئین درمان می کنند ، جهت گیری خود را از دست می دهد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *