[ad_1]

در سال 2009 ، ورزشکار رنه هرمس در اثر التهاب عضله قلب درگذشت. وی در دویدن 800 متر قهرمان چندگانه آلمان بود. گفته شد ، عصر روز او هنوز در حال آموزش بود ، صبح روز بعد او در رختخواب مرده بود. علت آن مشخصاً التهاب عضله قلب است. اتفاق مشابهی برای یک دونده سرگرمی از منطقه رخ داد که یک نیمه ماراتن را با همسرش دوید. او از خط پایان عبور کرد ، اما پس از آن مجبور شد دوباره احیا شود و زنده نماند.

چرا این می تواند اینقدر خطرناک باشد؟ دقیقاً در قلب چه می گذرد؟

عوامل بیماری زا می توانند از طریق جریان خون به قلب رسیده و به طور مستقیم سلول های عضلانی قلب را آلوده کنند. به طور کلاسیک – به ویژه در ارتباط با ورزش – ویروس ها مسئول هستند. باکتری ها ، داروهای خاص یا اشعه می توانند به عضله قلب آسیب برسانند. سلولهای التهابی مهاجرت کرده و التهاب می تواند منجر به تخریب سلولهای عضلانی قلب و فیبروز شود ، یعنی سلولهای عضلانی با جای زخم جایگزین می شوند. بسته به اندازه ناحیه آسیب دیده ، این می تواند بر توانایی قلب در ضربان قلب تأثیر بگذارد یا منجر به آریتمی های قلبی خطرناکی مانند فیبریلاسیون بطنی شود. اگر بیماری مزمن باشد ، نارسایی قلبی نیز ممکن است رخ دهد. بنابراین ، افرادی که به التهاب عضله قلب معروف هستند باید در سالهای آینده معاینه منظم داشته باشند.

چگونه می توان از التهاب عضلات جلوگیری کرد؟ چه مقدار باید ورزشکاران بنوشند؟ بیوشیمیست Annika Röcker در ستون “به بهترین شکل” به این موارد و سایر موارد می پردازد. وی با متخصصان پزشکی ورزشی در مورد آنچه در بدن هنگام تمرین اتفاق می افتد و تمرین سالم به نظر می رسد صحبت می کند.

چگونه می توانید تشخیص دهید کسی میوکاردیت دارد؟

در افرادی که علائم کلاسیک مانند تنگی نفس ، درد قفسه سینه ، نارسایی قلبی یا افت کار دارند ، ممکن است گاهی اوقات تغییراتی در اکوکاردیوگرام یا نوار قلب مشاهده کنید. در اینجا می توان گفت: یافته ها معمول است ، که نسبتاً قطعی میوکاردیت است. آنچه پزشکان ورزش همیشه با آن دست و پنجه نرم می کنند ، میوکاردیت را به طرز قابل اعتمادی رد می کند. اگر نمونه ای از بافت عضله قلب را آزمایش کنیم ، حتی نمی توان اشکال خفیف را رد کرد.

چرا؟

ویروس ها می توانند قسمت های مختلف عضله قلب را تحت تأثیر قرار دهند. بنابراین ممکن است اتفاق بیفتد که در طی بیوپسی فقط بخشی از بافت را که آلوده نیست حذف کنید. پس شما چیزی نمی بینید. یک واکنش التهابی را می توان سه سانتی متر تشخیص داد.

میوکاردیت چقدر شایع است؟

طبق بنیاد قلب آلمان ، میوکاردیت یکی از مهمترین دلایل مرگ ناگهانی قلبی مربوط به ورزش است. برای ورزشکاران زیر 35 سال ، این حتی 24 درصد است شایعترین علت مرگ ناگهانی قلبی. هیچ اطلاعاتی در مورد شیوع در بین جمعیت عمومی وجود ندارد ، زیرا بسیاری از موارد بدون علامت بوده و قابل شناسایی نیستند.

بعد از التهاب عضله قلب چه مدت باید مکث کنید؟

توصیه معمول این است که سه تا شش ماه استراحت کنید. چند سال پیش ، ما یک ثبت نام ایجاد کردیم که در آن بیماران را در این مدت ردیابی می کردیم. اومد بیرونکه این رویکرد به طور کلی متناسب است – حداقل هیچ یک از شرکت کنندگان در طول دوره مشاهده فوت نکردند.

آیا در حال حاضر اطلاعاتی در مورد اینکه آیا ویروس کرونا جدید Sars-CoV-2 باعث میوکاردیت می شود وجود دارد؟

تاکنون دنیای حرفه ای بسیار شکافته شده است. او کار کمتری نسبت به آلمان داشت، که در آن محققان تغییراتی را در 60 درصد بیماران MRI که التهاب عضله قلب را پیشنهاد کردند ، پیدا کردند. مطالعات دیگر نمی توانند این موضوع را تأیید کنند. همچنین ، همیشه باید مراقب باشید: آیا این تغییرات واقعاً ناشی از Covid-19 بوده است یا قبلاً وجود داشته اند؟ به طور کلی پذیرفته شده است که ویروس کرونا ، مانند بسیاری از ویروس های دیگر ، می تواند باعث میوکاردیت شود. چنین مواردی تکرار می شود. با این حال ، وقتی با همکاران آسیب شناسی خود صحبت می کنم ، می شنوم که این میوکاردیت کلاسیک نیست ، بلکه “به نوعی متفاوت است”. ما هنوز دقیقاً نمی دانیم چه اتفاقی خواهد افتاد و چقدر خطر دارد. قطعاً بستگی به شدت بیماری دارد. ما به همراه م Instituteسسه علوم ورزشی فدرال ، داده های مربوط به ورزشکاران مبتلا به Covid-19 را جمع آوری می کنیم.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *