[ad_1]

هرکسی چیزی را “اسکناس برفک” می نامد ، معمولاً به این معنی است که به موضوع پیچیده بسیار ساده لوحانه نگاه می شود. شما جنبه های مربوطه را نادیده می گیرید و نتیجه ممکن است قابل قبول به نظر برسد ، اما هنوز هم اشتباه است. در واقع ، می توان برای این اصطلاح ریاضیات واقعی را در تاریخ یافت که امروز باید تحقیرآمیز باشد. به عنوان مثال ، صورتحساب شیر مادر ممکن است به این شکل باشد:

فرمول ضرب اعداد یک رقمی با انگشتان دست.بار …

این فرمول توصیف آنچه شیر فروشنده برلینی آنا شناسینگ در قرن نوزدهم انجام داده است. او شیر تازه ای از لبنیات C. Bolle را به مردم در سراسر شهر فروخت – و در حساب ذهنی مهارت نداشت. او هنوز هم موفق شد اعداد را بین 1 تا 5 تا حدودی ضرب کند ، اما با مبالغ بیشتر موفق نشد.

افسانه ای ترین ترفندهای ریاضی ، بدترین مانع تاریخ فیزیک و انواع فرمول هایی که به سختی کسی می تواند ببیند چه معنایی در آنها خفته است: اینها ساکنان دنیای فرمول های فریستیتر هستند.
تمام قسمت های ستون هفتگی او را که هر یکشنبه ظاهر می شود ، می توانید در اینجا پیدا کنید.

در نتیجه ، درآمد آنها انتظارات را برآورده نکرد ، که قابل درک است که منجر به مشکلاتی می شود. او پس از سفر به خانه اش در اسپریوالد ، ناگهان موفق شد به سرعت و به راحتی اعداد را در 5 ضرب کند.

وی برای محاسبه حدود 6 در 8 ، ابتدا با استفاده از یک سیستم خاص اولین شماره را در دست چپ خود شمرد. انگشتان تا 5 کشیده شده و سپس دوباره خم می شوند. در مثال ، اکنون یک انگشت از دست چپ کشیده شده است. همین کار را با دست راست و شماره دوم انجام دهید. به ترتیب ، سه انگشت در اینجا خم شده است.

حالا انگشتان جمع شده هر دو دست را جمع کنید ، یعنی 1 + 3 = 4 و کل را در 10 ضرب کنید. نتیجه 40 مشخص شده است. سپس تعداد انگشتان کشیده شده در دست چپ را در تعداد مربوطه در دست راست ضرب کنید. هر دو عدد ناگزیر کمتر از 5 هستند و نتیجه (4 = 2 = 8) به عددی که از مرحله اول مشخص شده اضافه می شود: 40 + 8 = 48.

با انگشتان خود محاسبه کنید

اگر با ضرب نمی توانید کاری انجام دهید ، مطمئناً می توانید محاسبه دوم را با اضافه کردن ساده حل کنید: تعداد انگشتان کشیده دست چپ به سادگی انگشتان دست راست به خود اضافه می شود.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *