[ad_1]

بعضی اوقات بهترین روش های تحقیقاتی کمکی نمی کنند: در مارس 2020 ، Jingmai O’Connor از انستیتوی دیرین شناسی و دیرینه انسان شناسی آکادمی علوم چین در پکن و تیم وی مطالعه ای را منتشر کردند که نشان می دهد حدود 100 میلیون سال و فقط یک حیوان حیوان است اندازه مرغ مگس خوار در کهربا میانمار. در ابتدا به دایناسورها یا پرندگان اختصاص داده شد ، اما چند ماه بعد گروه مطالعه خود را پس گرفت: در مورد انتصاب تردیدهای موجهی وجود داشت ، در عوض می توانست مارمولک باشد. یافته دیگر و مطالعه مربوط به آرناو بولت از موسسه Català de Paleontologia Miquel Crusafont در بارسلونا و گروه وی در “زیست شناسی فعلی” حالا او سرانجام می تواند رمز و راز را حل کند.

Bolett و Co. نمونه دیگری را که در کهربا محصور شده است ، بررسی می کنند ، که مشخص می شود گونه جدیدی است اما ارتباط نزدیک با یافته اول دارد. Oculudentavis naga، بنابراین این نام با جمجمه ای کامل ، قطعات اسکلتی و بافت نرم و فلس در رزین چوب متحجر باقی مانده است. حیوان همانطور می آید Oculudentavis khaungraae از همان منطقه در میانمار است و 99 میلیون سال قدمت دارد.

با استفاده از توموگرافی کامپیوتری ، هر دو نمونه استخوان به استخوان بررسی شد. دانشمندان ویژگی های خاصی از استخوان را یافته اند که نشان می دهد هر دو گونه در واقع به مارمولک تعلق دارند. بولت می گوید ، حیوانات به قدری عجیب هستند که بدون این تجزیه و تحلیل دقیق ، شناسایی آنها بدون ابهام عملاً غیرممکن بود.

مقایسه استخوان های جمجمه دو گونهبار …

© ادوارد استنلی از موزه تاریخ طبیعی فلوریدا / بنیاد موزه پرتی / زیست شناسی فعلی (گزیده)

مقایسه استخوان های جمجمه دو گونه پوزه بلند و منقار مانند و جمجمه خرد شده دانشمندان را گمراه کرده و به این نتیجه می رسند که ممکن است یک پرنده یا یک دایناسور شبیه دایناسور باشد (در بالا: Oculudentavis naga، در زیر: Oculudentavis khaungraae)

به طور خاص ، شکل جمجمه منجر به سردرگمی و نتیجه گیری کاذب می شود: پوزه کشیده شبیه منقار پرنده است و یک پتروسار دم کوتاه بسیار کوچک یک گزینه است. با این حال ، مطالعه جدید برخی ویژگی های معمول مارمولک ها را پیدا کرده است. دندان ها در واقع محکم به فک متصل هستند ، نه در حفره هایی مانند دایناسورها. حفره های چشم و استخوان های شانه و همچنین مقیاس های موجود نیز در مورد مارمولک صحبت می کردند. جمجمه ، مانند چوب هاکی ، سرانجام همه تردیدها را از بین برد: در تمام خرچنگ های پوسته پوسته ای که مارمولک ها به آن تعلق دارند ، یافت می شود.

سردرگمی اولیه به دلیل روند تحجر بود: او جمجمه را فشار داد Oculudentavis khaungraae و آن را تغییر شکل داد ، و باعث شد پوزه بسیار شبیه منقار و سقف مغز فشرده شود. سپس این منطقه نیز پرندگان شد. اگرچه این در Oculudentavis naga مورد ، اما سایر بقایای اجساد در اینجا حفظ شده است. این گروه می نویسد که جنس به هیچ وجه با پرندگان ارتباط نزدیک ندارد.

همچنین هر دو نوع تفاوت واضحی دارند. Oculudentavis naga او احتمالاً دارای یک شانه پوزه مستقیم و پوست شل زیر چانه بود که هنگام تحریک می تواند متورم شود. با این حال ، Bolet and Co. می نویسد ، اما هنوز نمی توان تعیین کرد که جنس در درخت خانواده خزندگان طبقه بندی شود.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *