[ad_1]

بیش از هر مرد دوم و تقریباً از هر چهار زن سه زن در برخی موارد دچار مشکلات جنسی شده اند. این نتیجه یک مطالعه نماینده آلمان است که برای اولین بار با کمک کتابچه تشخیصی جدید ICD-11 سازمان بهداشت جهانی انجام شد. مشکلات جنسی برداشته است این تیم به سرپرستی متخصص پزشکی جنسی Peer Briken از مرکز پزشکی دانشگاه هامبورگ-اپندورف ، با 5000 زن و مرد در سنین 18 تا 75 سال مصاحبه کردند.

همانطور که محققان در Deutsches Ärzteblatt گزارش دادند ، کاهش میل جنسی رایج ترین شکایت جنسی است که توسط هر دو جنس درخواست می شود. طبق اطلاعات خودشان ، بیش از هر زن دوم و تقریباً هر سوم مرد تا به حال فازهایی را تجربه کرده است که او تمایل کمی به رابطه جنسی نداشته باشد. اما فقط از هر پنج نفر یک نفر احساس می کند به شدت تحت تأثیر آن قرار گرفته است. این بدان معناست که علائم در هر 20 ام مرد و هر دهم زن به قدری برجسته است که معیارهای اختلال عملکرد جنسی برآورده می شود.

اختلالات ارگاسم نیز در زنان دو برابر مردان بیشتر بود. با این حال ، آنها دریافتند که درد مربوط به جنسیت بزرگترین بار است: هر دومین فرد به طور قابل توجهی از آن رنج می برد. مردان بیشترین تأثیر را در عملکرد نعوظ داشتند. این امر در مورد هر شخص دوم نیز تأثیر می گذارد. در زنان ، اختلال عملکرد جنسی تا اواسط زندگی و حتی در مردان نیز دیرتر افزایش می یابد. اما هر دو جنس با افزایش سن کمتر رنج می برند.

تیم تحقیق اذعان می کند که مطالعه آنها ممکن است شیوع واقعی مشکلات جنسی را دست کم بگیرد. فقط حدود 30 درصد از نمونه اولیه انتخاب شده در این مطالعه شرکت کرده اند – بنابراین این احتمال وجود دارد که افراد مبتلا به اختلالات جنسی کمتر این کار را انجام دهند. همچنین ممکن است که آنها حتی اگر خودشان از طریق رایانه به سوالات پاسخ دهند ، آنها نمی خواهند هیچ مشکلی از نظر جنسی را بپذیرند.

هنوز هم ، بریكون و تیمش به این موضوع مشكوك هستند تاکنون میزان بروز اختلالات جنسی بیش از حد تخمین زده شده است بوده است. آنها استدلال می کنند که سیستم طبقه بندی جدید سازمان بهداشت جهانی به واقعیت نزدیکتر خواهد بود. بر این اساس ، مشکلات جنسی باید با بیماری قابل توجهی همراه باشد و باید چندین ماه ادامه یابد یا عود کند تا معیارهای اختلال عملکرد را برآورده کند. مهم نیست که علت ارگانیک شناخته شده باشد یا خیر. اختلالات جنسی بسیار شایع است ، به عنوان مثال در دوران بارداری. یک مطالعه انگلیسی در اوایل سال 2021 نشان می دهد که بیش از 50 درصد زنان در سه ماهه دوم و 86 درصد زنان در سه ماهه سوم احساس می کنند در جنسیت خود آشفته است.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *