[ad_1]

Wombats تجارت بزرگ خود را به شکل مکعب متمایز انجام می دهند.این واقعیت که این امر از نظر آناتومی کاملاً امکان پذیر است ، بدیهی است که به دلیل ساختار خاص روده آنها است. این را تیمی به سرپرستی پاتریشیا جی جوان از انستیتوی فناوری جورجیا در آتلانتا اعلام كرد در مجله تخصصی “ماده نرم”.

انبوهی از مکعب ها در شکارچیان استرالیا مدتهاست محققان را متحیر می کند. زیست شناسان قبلاً کشف کرده اند که شکل متمایز دفع آنها برای حیوانات رحمی چه مزیتی می تواند داشته باشد: ظاهراً ، مانند بسیاری از گونه های دیگر ، حیوانات قلمرو خود را با میراث خود مشخص می کنند. شکل مکعب به آنها این امکان را می دهد تا شمعهای خود را در موقعیتی کاملاً در معرض سنگ و یا تنه درخت قرار دهند بدون اینکه بلغزد.

اما چگونه روده های گرد حیوانات قادر به تولید دفع زاویه ای هستند؟ در گذشته ، دانشمندان دریافته اند که مدت طولانی که غذا در دستگاه گوارش رحم می گذراند ، به احتمال زیاد مفید است. در حالی که افراد پس از حدود دو روز غذای مانده را دفع می کنند ، غذا حدود چهار برابر بیشتر در روده فقرا می ماند. این به میزان قابل توجهی رطوبت بیش از آن را از بین می برد – بنابراین کود در نهایت بسیار خشک تر است و بنابراین شکل خود را حفظ می کند.

اکنون یان و همکارانش دریافته اند که شکل خاص مکعب ظاهراً فقط در یک تا دو متر آخر از مجموع حدود ده متر روده در رحم ایجاد می شود. این امر به دلیل ساختار خاص روده در این ناحیه امکان پذیر است که در بعضی جاها دو برابر ضخامت و در سایر مناطق چهار برابر سخت تر است. با استفاده از یک مدل ریاضی ، محققان توانستند درک کنند که چگونه مناطق سفت روده ، شمع ها را به شکل مکعب تر هدایت می کند. از طرف دیگر ، لبه ها نتیجه تعامل انقباضات سریعتر در مناطق سفت و حرکات کندتر در مرکز نواحی نرمتر است.

“اکنون می فهمیم که مکعب ها چگونه تشکیل می شوند. اما ما هنوز چیزهای زیادی برای یادگیری رفتارهای رحم رحم داریم تا بفهمیم که چرا حیوانات به این طریق تکامل یافته اند. “گفت:” نویسنده تحقیق اسکات کارور از دانشگاه تاسمانی استرالیا. در یک بیانیه مطبوعاتی یانگ معتقد است که انسان همچنین می تواند از تحقیقات ومبت در برخی موارد بهره مند شود: “به عنوان مثال می دانیم كه یكی از علائم اولیه سرطان روده بزرگ سفت شدن قسمت روده بزرگ است.” علامت بزنید که مشکلی پیش آمده است

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *