[ad_1]

در سپتامبر سال 2020 ، یک تیم ادعا کرد که ونوس دارای فسفین است. محققان گزارش می دهند امضای طیفی گاز را در داده های تلسکوپ شناسایی کرده اند. همانطور که برخی این را به عنوان نشانه ای از حیات احتمالی تفسیر می کردند – ارگانیسم هایی که در میان ابرهای ونوس شناور هستند می توانند گاز ساطع کنند – هیجان به همان نسبت زیاد بود ، حتی اگر بلافاصله شک داشته باشید.

از آن زمان ، مطالعات متعددی این گزارش را به چالش کشیده اند ، اگر کاملاً رد نکنند. از طرف دیگر ، نویسندگان قبلاً اذعان کرده اند که “در پردازش اولیه داده ها توسط رصدخانه ALMA که کار این مقاله بر اساس آن انجام شده است خطاهایی رخ داده است و کالیبراسیون مجدد داده ها بر نتیجه گیری هایی که می توان نتیجه گرفت تأثیر می گذارد”. ، همانطور که در یادداشت مقاله می خوانید.

اکنون تیم دیگری از دانشمندان بزرگترین بررسی را تاکنون منتشر کرده اند. ویکتوریا میدوز ، متخصص نجوم در دانشگاه واشنگتن در سیاتل که در تحقیق جدید مشارکت داشت ، گفت: “آنچه ما در جدول ارائه می دهیم یک نگاه بزرگ است ، راهی دیگر برای توضیح این داده ها.” هر دو مقاله توسط Astrophysical Journal Letters برای چاپ پذیرفته شدند و در تاریخ 26 ژانویه 2021 در سرور پیش چاپ “arXiv” منتشر شدند.

یک توضیح جایگزین دی اکسید گوگرد است

در یک مطالعه ، میدوز و همکارانش داده های یکی از تلسکوپ های مورد استفاده برای ادعای فسفین را تجزیه و تحلیل کردند. شما نمی تواند امضای طیفی گاز را تشخیص دهد. از سوی دیگر ، دانشمندان نحوه رفتار گازها را در جو زهره محاسبه کردند و نتیجه گرفتند که آنچه تیم اصلی تصور می کردند فسفین است ، در واقع دی اکسید گوگرد است (SO2) وجود دارد. گاز رخ می دهد و در ناهید رایج است هیچ اثری از زندگی احتمالی وجود ندارد.

“این باعث می شود که کل بحث در مورد فسفین و زندگی احتمالی در فضای ونوس کاملاً بی ربط باشد.”
(ایگناس اسنلن ، ستاره شناس)

ایگناس اسنلن ، ستاره شناس در دانشگاه لیدن در هلند می گوید ، کار فعلی کاملاً واضح نشان داده است که هیچ داده ای در مورد گاز وجود ندارد. که همچنین انتقادی از ادعای فسفین را منتشر کرد. “این باعث می شود که کل بحث در مورد فسفین و زندگی احتمالی در فضای ونوس کاملاً بی ربط باشد.”

جین گریوز می گوید ، او و همکارانش کار جدید را می خوانند و پس از ارزیابی درباره آن نظر می دهند. منجم از دانشگاه کاردیف در انگلستان تیمی را که گفته های اصلی در مورد فسفین را بیان کردند ، هدایت کرد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *