[ad_1]

خواه “بشکه!” ، “بنشین!” یا “بمان!”: سگها فقط با لحن صدای خود چیزی را نمی گویند که استادان از آنها می خواهند. ظاهرا حیوانات نیز به اندازه کافی هوشمند هستند که کلمات جداگانه را از یکدیگر تشخیص می دهند ، همانطور که مطالعات مختلف اکنون نشان می دهد. بعضی اوقات خود سگ ها نام اشیا، ، مانند اسباب بازی های مختلف – و حتی بعضی از آنها را خیلی سریع یاد می گیرند. این اکنون مشهود است آزمایشی که توسط دانشمندان دانشگاه Eötvös Loránd در بوداپست انجام شد. در آن یک ماشین مرزی به نام ویسکی و یورکشایر تریر به نام ویکی نینا فقط چهار بار شنیدن کلمه جدیدی را تشخیص دادند.

محققان اجازه دادند حیوانات در آزمایشگاه با صاحبان خود بازی کنند. آنها چهار بار نام اسباب بازی ناشناخته سگها را ذکر کردند. این برای ویسکی و ویکی نینا کافی بود: آنها درست بعد از آن توانستند اسباب بازی را به دستور خود انتخاب کنند. با این حال ، سگها به “فرمان کنترل” پاسخ ندادند – اصطلاح جدید دیگری.

دانشمندان برای اینکه بفهمند آیا همه سگ ها چنین استعدادی در زبان دارند ، 20 حیوان دیگر را آزمایش کردند. با این حال ، هیچ یک از آنها مهارتهای یادگیری شگفت انگیزی مانند ویسکی و ویکی نینا را نشان ندادند. این تیم نتیجه گرفت که چنین فرزندخواندگی سریع و بدون آموزش رسمی در بین سگها احتمالاً یک استثنا نادر است.

نویسنده تحقیق ، آدام میكلوشی ، از دانشگاه Ettöös Loránd در یك خبرنامه مطبوعاتی گفت ، ویسكی و ویكی نینا همان واژگان جدید را به همان سرعتی كه كودكان دو تا سه ساله یاد می گیرند ، حفظ می كنند. با این حال ، این دو سگ بسیار نامنظم تر از کودکان خردسال یاد گرفتند: فقط ده دقیقه بعد از واحد بازی ، به نظر می رسید حافظه آنها برای اصطلاح جدید دوباره محو می شود ، همانطور که آزمایشات اضافی نشان داد. برای اینکه یک کلمه مدتها در حافظه باقی بماند ، حتی نوابغ زبان حیوانات نیز به طور قابل توجهی به زمان بیشتری نیاز دارند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *