[ad_1]

سیارات توسط ابر گازی ایجاد می شوند. چگونه دقیقاً هنوز مشخص نیست. از آنجا که اندازه و تراکم آن در واقع در این طرح نمی گنجد ، سیاره فراخورشیدی WASP-107b باید اطلاعات بیشتری در مورد نحوه تشکیل اجسام جمع و جور از ابرهای ماده با گذشت زمان ارائه دهد. اکنون این تیم اطلاعات مفصلی درباره خصوصیات خاص جرم آسمانی به دست آورده است در مجله نجوم گزارش ها. و برای کشف سیاره دوم در سیستم.

WASP-107b در فاصله 212 سال نوری از زمین و در صورت فلکی باکره قرار دارد ، جایی که به دور ستاره WASP-107 می چرخد. جرم آسمانی از سال 2017 شناخته شده است. در ابتدا روشن بود: سیاره ای با جرم نظم نپتون و شعاع مشتری نظریه های مربوط به شکل گیری سیارات را به چالش می کشد.

این سیاره به ستاره درخشان خود بسیار نزدیک است – حدود 16 برابر به زمین و خورشید نزدیک است. 5.7 روز به دور ستاره مرکزی خود می چرخد. در همان زمان ، WASP-107b به اندازه مشتری است ، اما حدود ده برابر سبک تر است. این امر آن را به یکی از کمترین چگالی ها در میان سیارات فراخورشیدی شناخته شده تبدیل می کند. فیزیکدانان دوست دارند ساختارهایی مانند “فوق بافر” یا “آب نبات پنبه ای” – یعنی سیارات – را “آب نبات پنبه ای” بنامند.

س bigال بزرگ: WASP-107b چگونه بوجود آمد و چه چیزی در مورد سایر سیارات فراخورشیدی نشان می دهد؟ در حقیقت ، وزنه های نوری کیهانی مانند WASP یا KELT-11 ، که هیچگونه آنالوگ در منظومه شمسی ما ندارند ، فرصتی برای درک بهتر مکانیسم های تشکیل سیاره به عنوان یک کل را می دهند.

بیشتر جرم سیاره خارج در پوسته است

تیم نویسندگان مطالعه حاضر این سیاره را به مدت چهار سال رصد کردند. در مطالعه حاضر آمده است: “ما نشان می دهیم که جرم WASP-107b تنها 1.8 جرم نپتون است.” اندازه مشتری. وی گفت ، چگالی بسیار کم حاصل نشان می دهد که این سیاره دارای هسته ای جامد است که بیش از چهار برابر جرم زمین نیست.

این به نوبه خود به معنای آن است که بیش از 85 درصد از جرم آن در لایه ضخیم گاز موجود در این هسته وجود دارد – »اگر (سیاره ، یادداشت سردبیر) این مقاله به طور قابل توجهی متورم نیست. ” برای مقایسه: نپتون فقط 5 تا 15 درصد از جرم کل خود را در لایه گاز حمل می کند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *