[ad_1]

ما در روزگار دیوانه وار زندگی می کنیم. به محض اینکه عادت کردیم در انحنای آرنج به جای دست عطسه کنیم ، همه شروع به سلام و احوالپرسی با آرنج به جای دست خود کردند. من به سختی جرات سرفه یا عطسه می کنم. در غیر این صورت ، همه فوراً فکر می کنند کرونا دارند! حکمت پزشکی قدیمی هنوز درست است: موارد معمول بیشتر رایج هستند و دلایل زیادی برای عطسه وجود دارد غیر از Covid-19.

متأسفانه من این متن را خیلی دیر در تحریریه منتشر کردم (ما اكارت به چیز دیگری از شما عادت نداریم! یادداشت سردبیر.)، اما از نظر موضوعی جلوتر از زمان خود است. من می خواهم در مورد فصل گرده های بعدی صحبت کنم زیرا من یک بحث هیجان انگیز با محقق آلرژی Claudia Tridle-Hoffmann از دانشگاه فنی مونیخ در مورد چگونگی ارتباط آلرژی ها ، تغییرات آب و هوا و سایر تأثیرات محیطی داشتم. مشکل: حتی مبتلایان به آلرژی نیز غالباً آلرژی را نوعی بیماری می دانند که جدی گرفتن آن دشوار است ، اما به عنوان یک فرد عجیب و غریب سیستم ایمنی بدن به نظر می رسد. یک مطالعه نشان داد بیش از نیمی از مبتلایان بدون اطلاع از علت دقیق رنج خود ، از داروخانه یا داروخانه با استفاده از دارو دکترای دکترا می شوند.

با افزایش حساسیت ها ، آرزو “سلامتی” هنگام عطسه کسی تقریباً غیراخلاقی است – به اشتباه می توانید فرد مبتلا را در همان گلدان سرماخوردگی قرار دهید. عفونت ها به خودی خود از بین می روند ، آلرژی بسیار کمتر مشاهده می شود و در صورت عدم درمان ، حتی بدتر می شوند. تب یونجه پس از انتقال به ریه ها می تواند به آسم برونش تبدیل شود. و سالانه حدود 250،000 نفر از 300 میلیون نفر مبتلا به آسم در جهان را از بین می برد. این همه برای “بی ضرر” است.

آیا انسان مدرن میموس است یا اینکه محیط خطرناک تر می شود؟ تریدل-هافمن توضیح می دهد: “تغییرات آب و هوایی شما را بیمار می کند. افزایش دما فصل گرده را طولانی می کند. در ترکیب با آلودگی هوا و به ویژه با رعد و برق ، بار الکترواستاتیک در هوا باعث ترکیدن گرده و ورود قطعات به عمق ریه ها می شود. “

مشکل دیگر مبتلایان به آلرژی ، گونه های مهاجم مانند گیاهانی است که به اکوسیستم محلی وارد شده اند. وقتی موجوداتی از حوزه های دیگر زندگی مردم را در فیلم های علمی تخیلی دشوار می کنند ، فرد تمایل دارد که به دنبال ظاهری بی خطر نباشد آمبروزیا آرتمیسییفولیا. اما حدود هشت میلیون آلمانی قبلاً نسبت به “گیاه انگور توت سیاه” واکنش آلرژیک نشان داده اند. درمان های مربوطه و زمان کار از دست رفته صدها میلیون یورو در سال مصرف می کند. یک گیاه تا یک میلیارد گرده آزاد می کند. پنج مورد برای ایجاد واکنش آلرژیک کافی است.

واقعیت نه چندان سرگرم کننده: دانه های پرنده کمک کردند گل تولهبه آلمان گسترش یابد. تا به امروز ، بخصوص گیاهان زیادی در نزدیکی فیدر پرندگان وجود دارد. بنابراین ، لطفاً هنگام خرید حبوبات به “کنترل شده از گل میخک” توجه کنید ، زیرا هر چقدر بلند باشید می توانید فریاد بزنید “پای خود” از گیاه – آن را نمی شنود. در طول دوره گلدهی ، ماسک صورت برای از بین بردن توصیه می شود. که ما را به ابتدای ستون بسیار زیبا برمی گرداند: “هاتسچی!”

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *