[ad_1]

همه گیری یک ساله و با آن ، یک سال “infodemia” کرونا: Sars-CoV-2 اینجا ، Covid-19 آنجا ، با ترفندها و مضامین همیشه در حال تغییر که ما را بمباران می کنند. بنابراین جای تعجب نیست که سایر موضوعات در تجارت پزشکی کمی نادیده گرفته شود. چه کسی – غیر از خودی ها – هنوز یک نمای کلی از تصویر کلی مراقبت های بهداشتی عمومی دارد؟

مهم است ، با این حال. از آنجا که بحران در بخش پزشکی محدود به وضعیت مشکل حاد در کلینیک ها و واحدهای مراقبت های ویژه نیست. بگذارید تمایل بسیاری از بیماران به تعویق انداختن مراجعه به پزشک یا خودداری از آن را بپذیریم ، حتی اگر در واقع به دلایل خوبی باشد. یک چیز قطعی است: این سیستم مراقبت های بهداشتی را آسان نخواهد کرد.

ارقام مربوط به زمان “موج اول” وجود دارد. تحمل اضطراری کلاسیک برای سکته های مغزی و قلبی به طور قابل توجهی کاهش می یابد ، گاهی بیش از 30 درصد. قطعاً به این دلیل نیست که سکته های قلبی و قلبی کمتر خواهد بود: همانطور که داده ها نشان می دهد ، کاهش تعداد موارد بالینی با افزایش کلی مرگ و میر در بین بیماران در گروه های مربوطه در مقایسه با سالهای گذشته همراه بود.

بهتر است مراجعه به پزشک معطل نشود

که بنابراین آسیب جانبی وارد شد، این خاموش است خیلی اوقات ، آن دسته از بیمارانی که علائم خفیف یا کوتاه مدت را مشاهده می کنند ، به درمان بستری مراجعه نمی کنند (ما ، پزشکان متخصص ، در مورد TIA صحبت می کنیم – علائم سکته مغزی خفیف که در عرض 24 ساعت فروکش می کند). با این حال ، آنها این واقعیت را نادیده می گیرند که چنین علائمی اغلب نشانه یک اختلال جدی قریب الوقوع است. با این حال ، مراجعه تاخیری به پزشک به این معنی است که تشخیص اولیه بعداً – حتی در بیماری های جدی مانند سرطان – انجام می شود. هیچ بیماری دیگری به درمان کمتری نیاز ندارد و یا فقط به دلیل وجود Covid-19 ناپدید شده است!

طب مدرن چه کاری می تواند انجام دهد؟ آیا فایده هومیوپاتی است؟ یک پزشک خوب چه کاری انجام می دهد و بیمار چه نقشی دارد؟ دکتر و نویسنده کتاب “آنچه واقعاً کار می کند” ناتالی گرامز در آنها بحث شده است ستون “زمان کار گرم” توسعه ، مشکلات و شکایات آشکار در صنعت آنها. می توانید تمام قسمت ها را اینجا بخوانید.

با این وجود ، و به همراه اصل موضوع: افراد زیادی از مراقبت های پزشکی خودداری می کنند – از ترس ابتلا به ویروس Sars-CoV-2 در بیمارستان یا مطب پزشک. پزشکان و کلینیک ها قبلاً به اقدامات محافظتی و مفاهیم بهداشتی خود پایبند بوده اند خیلی خیلی دورتر از بهار. در حقیقت ، سخنگوی انجمن سکته مغزی آلمان می گوید ، “در حال حاضر به سختی مکانی وجود دارد که به اندازه کلینیک مغز و اعصاب امن باشد.”

بنابراین کاملاً واضح است: هیچ کس نباید بدون کمک کاری انجام دهد! این امر در مورد بیماران حاد ، بلکه بیش از همه در مورد بیماران مزمن نیز صدق می کند. آنها همراه با پزشکان خود باید اطمینان حاصل کنند که مراقبتهای آنها به همان اندازه که لازم است منسجم باقی می ماند. همه ما باید برای کاهش تعداد عفونت ها به کار خود ادامه دهیم ، در حالی که امیدواریم واکسیناسیون علیه Sars-CoV-2 در آینده نزدیک به ما کمک کند. همه مشارکت های ما لازم و ضروری است: محافظت از دهان و بینی ، قوانین فاصله و محدودیت های تماس پایه هایی هستند که نمی توان از آنها جلوگیری کرد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *