[ad_1]

لاک پشت های نرم غول پیکر روی رودخانه یانگ تسه (Rafetus swinhoei) بزرگ ، سنگین و بسیار نادر هستند. در پایان سال 2020 ، بشریت فقط یک حیوان زنده مانده از این بزرگترین گونه لاک پشت آب شیرین روی زمین را شناخت: یک مرد بزرگ شده در باغ وحش سوژو در چین. اما تیمی به سرپرستی Hoang Beach Tui از انجمن نیویورک برای حفاظت از حیات وحش اعلام کرد که او واقعاً می تواند ماده ماده ای را پیدا کند و صید کند.

در اکتبر سال 2020 ، دانشمندان یک لاک پشت بزرگ آب شیرین را در دریاچه دونگ مو ویتنام گرفتند و از آنها نمونه DNA گرفتند. مقایسه با DNA لاک پشت های نرم غول پیکر دیگر در رودخانه یانگ تسه تایید کرد که آنها از یک گونه هستند. این یک فرصت جدید برای نجات گونه ها از نابودی است ، به عنوان مثال با تلقیح مصنوعی با اسپرم توسط متخصصان در چین. اما ماده پس از یک روز به آب بازگردانده می شود و باید دوباره صید شود.

در طی کارگاهی که زیست شناسان یافته ها را ارائه دادند ، آنها همچنین اعلام کردند که حداقل یک لاک پشت نرم و عظیم یانگ تسه دیگر هنوز در دریاچه دونگ مو زندگی می کند. حداقل مشاهدات یک نمونه حتی بزرگتر با وزن تا 130 کیلوگرم این را نشان می دهد. محققان می نویسند که او ممکن است یک مرد باشد. در دریاچه دیگری در نزدیکی آنها همچنین ردپای DNA در نمونه های آب یافتند که وجود حداقل یک لاک پشت نرم غول پیکر را نیز نشان می دهد.

این گونه در معرض انقراض است زیرا حیوانات به شدت شکار شده و تخمهای نمکی آنها را درمانی برای اسهال می دانند. تخریب زیستگاه و آلودگی آب نیز به میزان قابل توجهی در تخلیه کمک کرده است. آخرین زن شناخته شده قبل از کشف جدید در آوریل 2019 درگذشت: قرار بود او به طور مصنوعی تلقیح شود ، اما او از اثر بیهوشی درگذشت. این حیوان از سال 2008 در باغ وحش سوژو زندگی می کند ، اما از طریق جفت گیری طبیعی فرزندان به دنیا نیاورد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *