[ad_1]

از ابتدای بروز همه گیری تاج و تخت ، بسیاری از آلمانی ها کمتر حرکت کرده اند – و وزن خود را افزایش داده اند. این نتیجه مطالعه ای است که توسط Else Kröner-Fresenius – مرکز پزشکی تغذیه ای (EKFZ) در دانشگاه فنی مونیخ همراه با موسسه تحقیقات افکار عمومی Forsa انجام شده است.

بر این اساس ، حدود 40 درصد از 1001 پاسخ دهنده پس از کرونا وزن خود را افزایش دادند – به طور متوسط ​​5.6 کیلوگرم. علاوه بر این ، کمی بیشتر از نیمی کمتر حرکت می کنند.

به خصوص افراد 30 تا 44 ساله از وزن بیشتر روی دنده های خود شکایت دارند ، دقیقاً مانند افرادی که قبل از همه گیری با مشکل وزن روبرو بودند. قابل ذکر است ، هرچه شاخص توده بدن (BMI) بالاتر باشد ، بیشتر شرکت کنندگان اظهار می کنند که بعد از تاج ، وزن خود را افزایش داده اند. هانس هاونر ، رئیس EKFZ ، گفت: “کرونا به شیوع همه گیر چاقی دامن می زند.”

این مطالعه همچنین نشان می دهد که 52٪ از پاسخ دهندگان در بحران کرونر فعالیت کمتری دارند. مردان ، جوانان و پاسخ دهندگان با سطح تحصیلات بالاتر به ویژه تحت تأثیر قرار می گیرند. دلایل احتمالی: باشگاه های ورزشی بسته و استودیوهای تناسب اندام.

با این حال ، تغییر کمی در عادات غذایی آلمانی ها وجود دارد. حدود دو سوم از طریقی که قبل از بحران می خوردند می خورند. از هر چهار نفر یک نفر خوب می گوید بیش از کسالت غذا می خورند.

برای مطالعه ، این موسسه از افراد بین 18 تا 70 سال از اواسط و اواخر آوریل 2021 نظرسنجی کرد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *