[ad_1]

اگر خیلی مرتب شستشو می کنید ، مجبور نیستید بلافاصله دچار مشکل پوستی شوید. اما این مثال ها نشان می دهد تعادل بین ارگانیسم های جداگانه میکروبیوم چقدر مهم است. اگر اوضاع اشتباه شود ، یک فیلم محافظ مهم از بین می رودکه ممکن است باعث تحریک یا بیماری غیر ضروری شود.

با دقت هر محصول را بردارید

صابون ، لوسیون پاک کننده و لایه برداری نباید مدت زیادی در تماس با پوست باشند. لیپیدها و میکروارگانیسم هایی که با هر بار شستشو از بین می روند ، می توانند مانند قبل از شستشو ، سریعاً پوست را مستعمره کنند. اما اگر شامپو یا ژل دوش روی پوست باقی بماند و بتواند به کار خود ادامه دهد ، از این کار جلوگیری می شود. نتیجه: “به عنوان مثال ، اگزما پوست می تواند خشک شود ، پوسته پوسته شود و در نهایت بیمار شود” ، متخصص پوست ، بایرل توضیح می دهد. یک مکان معمول که این اتفاق بیشتر می افتد ، پوست بین خط مو و گوش است ، جایی که بعد از دوش گرفتن ، کمی شامپوی مو در آن باقی می ماند.

عوامل کمی اسیدی مفید هستند

بیماری دیگری که نباید آن را با شستن پوست اشتباه گرفت ، PH است. در این مقاله توضیح داده می شود که چگونه نسبت مواد اسیدی و قلیایی در یک مکان خاص قرار دارد. این بسته به ناحیه بدن متفاوت است: مقدار موجود در خون خنثی است ، یعنی. حدود 7. در معده ، که غذا را تجزیه می کند ، بسیار اسیدی است و مقدار pH آن بین 1 تا 2 است. از طرف دیگر ، فقط کمی روی پوست اسیدی است ، جایی که مقدار pH آن در حدود 5 است. به طور طبیعی روی پوست و در پوست است – مانند سلول ها و میکروارگانیسم ها – با این محیط سازگار شده است و آفات شانس کمی برای زنده ماندن در چنین نسبت اسید و باز دارند.

بنابراین ، متخصصان پوست توصیه می کنند در صورت امکان فقط از مواد کمی اسیدی روی پوست استفاده کنید. این شامل صابون یا مواد ضد عفونی کننده نیست ، بلکه شوینده هایی است که بعضی اوقات صابون نامیده می شوند ، اما از شوینده های مصنوعی تشکیل شده است ، یعنی. برای مدت کوتاهی مواد شوینده یا مواد شوینده تولید شده بصورت مصنوعی تهیه کنید. مواد شوینده دیگری نیز وجود دارد که کمی اسیدی هستند مانند امولسیون برای شستشو.

بایرل می گوید: “صابون ها پوست را در محدوده قلیایی حرکت می دهند.” الکل موجود در مواد ضد عفونی کننده نیز تأثیر مشابهی دارد. اگر هنوز لازم است پوست خود را به طور مرتب ضدعفونی کنید ، باید از کرم های دستی برای جلوگیری از خشک شدن آن استفاده کنید. کارشناسان این مورد را “بسته بندی مجدد” می نامند. این متخصص پوست و مو می گوید: همه باید بلافاصله پس از ضدعفونی از کرم استفاده کنند. حداقل تا زمانی که دیگر ضد عفونی کننده با مواد جبران کننده لیپید عرضه نشود. کرم های دست معمولی کافی هستند.

مراقبت را با نوع پوست خود سازگار کنید

در آخر ، منطقی است که هنگام خرید محصولات به نوع پوست خود توجه کنید. اگر از قبل پوست خشک دارید ، آن را با شستشوی مکرر تحریک کنید. هنگامی که یک پاک کننده “برای پوست خشک” است ، اغلب حاوی مواد اضافی است که بلافاصله باعث آبرسانی به پوست می شود.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *