[ad_1]

IPCC در شدیدترین سناریوی خود پیش بینی می کند ، در مقایسه با زمان های پیش از صنعتی شدن ، زمین تا سال 2100 می تواند تا چهار درجه گرم شود. چه چنین افزایش دما برای بچه کوسه های این گونه Hemiscyllium ocellatum از صخره بزرگ سد ، یک تیم تحقیقاتی به سرپرستی کارولین ویلر از دانشگاه جیمز کوک در استرالیا شناسایی کرده است. کوسه های اپولت باید 24 روز قبل از تخم های خود بیرون بیایند ، به طور قابل توجهی کوچکتر بوده و شانس کمی برای زنده ماندن دارند.

در نگاه اول ، به تصویر کشیدن تأثیرات گرم شدن کره زمین بر روی یک نوع کوسه عجیب به نظر می رسد ، به هر حال ، تغییر اقلیم تقریباً بر تمام اکوسیستم ها تأثیر می گذارد. اما کوسه های اپولت یک مدل حیوانی برای زیست شناسان دریایی است: این گونه بسیار مقاوم در نظر گرفته می شود ، به عنوان مثال در برابر اسیدی شدن اقیانوس ها ، که با افزایش CO رخ می دهد2-تراکم نیز در حال پیشرفت است. محققان می نویسند ، در نتیجه ، بسیار نگران کننده است که ساکنان آبهای کم عمق به سختی با دمای بالاتر کنار بیایند. در مجله تخصصی “گزارش های علمی”.

جنین کوسه Epauletteبار …

© M. Johnson (با جزئیات)

کوسه بریو کوسه های اپولت با تغذیه از یک توده بزرگ زرده تخم مرغ رشد می کنند.

برای مطالعه خود ، تیم اجازه داد 27 جنین کوسه در سه استخر آزمایشگاهی مختلف رشد کنند: یکی 27 درجه سانتیگراد بود – دمای هوا امروز بیشترین است – ، درجه دوم 29 و سوم 31 درجه است. هرچه دما بیشتر باشد ، جنین ها زرد ذخیره شده در تخم های خود را سریعتر پردازش می کنند. در گروه 31 درجه ای ، بچه کوسه ها پس از 101 روز از آب در آمدند ، در حالی که متخصصان آنها 24 روز بیشتر در آب چهار درجه خنک تر داشتند.

بر این اساس ، حیواناتی که زود جوجه ریزی کردند به طور قابل توجهی کوچکتر بودند. بنابراین ، در چند ماه اول زندگی خود ، مجبورند برای جبران این کمبود ، تلاش بیشتری برای یافتن غذا کنند. اما آزمایشات انجام شده توسط تیم نشان می دهد که آنها نیز بسیار کندتر از این تلاش ها خلاص شده اند. در نتیجه ، احتمال زنده ماندن آنها در آبهای آینده کمتر است.

اگر سفید شدن مرجان به طور منظم زنجیره غذایی ریف سد بزرگ را مختل کند ، حتی در اقیانوس های اسیدی که به طور فزاینده ای انتظار می رود ، این امر حتی بیشتر صادق است. این تیم تحقیقاتی تأکید می کند که کوسه های اپاتول برای مهاجرت به آب های خنک تر دشوار خواهند بود: از یک طرف ، حیوانات همیشه جذب گرما می شوند. از طرف دیگر ، آنها به شدت با فراوانی میکروارگانیسم ها در کف خانه قبلی خود سازگار شده اند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *