[ad_1]

تمام تصمیمات و آزمایش های اضطراری بی فایده بود: Mars Mole ، کاوشگر از حزب فرودگر مریخ InSight که قرار بود چند متر در خاک مریخ حفر کند و دما را در آنجا اندازه گیری کند ، از کار افتاد. به دلیل ماهیت غیرمنتظره بودن خاک مریخ ، دستگاه میله ای شکل نتوانست در 9 ژانویه به سیارات سقوط کند. تیم خال مریخ سعی کردند کاوشگر را دوباره با شانه ربات چند اینچ درون زمین حفر کنند و فشار دهند. اما پس از 500 ضربه ناموفق چکش ، تیم نیز این تلاش را متوقف کرد. او آخرین خواهد بود مرکز هوافضای آلمان (DLR) در حال گزارش است.

از 28 فوریه 2019 ، متخصصان در تلاشند از آن استفاده کنند کاوشگر متعلق به آزمایش بسته حرارت و خصوصیات فیزیکی (HP3) تا حداقل سه متر در عمق خاک مریخ نفوذ کند. این آزمایش که توسط DLR طراحی شده است از تمرینی که به موتور پیچیده و سنگین نیاز دارد استفاده نمی کند. در عوض ، یک وزن تنگستن درون خال مریخی شکل میله ای وجود دارد که به کمک فنر بارها به بالای دستگاه برخورد می کند. بنابراین خال میخی به طول حدود 40 سانتی متر است که به داخل زمین رانده می شود.

حداقل در تئوری. در عمل ، یک مشکل پیش بینی نشده بوجود آمد: خاک مریخ اصطکاک خال را به اندازه کافی ارائه نمی دهد تا پس از ضربه چکش در جای خود بماند. درعوض ، به حالت اول خود باز می گردد. اکنون دو سال است که تیم DLR در تلاش است تا جاذبه کافی برای مرکز خرید مریخ را فراهم کند تا بتواند به زیر زمین راه یابد. در ژوئن 2020 ، به نظر می رسید که کاوشگر در تمام طول خود در زمین ناپدید شده است و به یک هدف میانی مهم رسیده است. اما پس از آن پیشرفت دیگری حاصل نشد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *